صفحه اصلی خبر علمی
ضرورت توسعه آموزش‏های الکترونیک در استان زنجان مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
يكشنبه, 27 اسفند 1391

ضرورت توسعه آموزش‏های الکترونیک در استان زنجان

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای استان زنجان با اشاره به آموزش‏های الکترونیک گفت: توسعه آموزش‏ های الکترونیک در استان زنجان ضرورت دارد.

قاسم صیادی ، اظهار کرد: مجازی‏سازی فعالیت‏ های سازمان فنی و حرفه‏ای مورد تاکید قرار دارد.

وی به آموزش الکترونیکی برای کارآموزان اشاره کرد و افزود: حرکت در راستای الکترونیکی کردن فعالیت‏ های سازمان فنی و حرفه‏ای حائز اهمیت است.

رئیس سازمان فنی و حرفه‏ای استان زنجان با بیان اینکه برنامه‏ریزی‏های مناسبی در راستای الکترونیکی کردن فعالیت‏ها صورت گرفته است، یادآور شد: اجرای برنامه‏‌های تدوین شده در دستور کار قرار دارد.

آموزش مهارت‏ محور لازمه بازار کار استان زنجان و کشور است

وی آموزش مجازی را اقدامی مهم در زمینه آموزش دانست و تصریح کرد: آموزش مهارت‏ محور لازمه بازار کار استان زنجان و کشور است.

صیادی اعلام نتایج آزمون در فضای مجازی را یادآور شد و افزود: در حال حاضر در راستای افزایش فعالیت‏ های مجازی اعلام نتایج آزمون به صورت مجازی صورت می‏گیرد.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای استان زنجان توانمند‏سازی افراد جامعه را از اهداف مهم سازمان فنی و حرفه‏ ای عنوان کرد و گفت: اقدامات مناسبی در این راستا صورت گرفته است.

وی توجه به نیاز بازار کار را متذکر شد و خاطرنشان کرد: بازار کار کشور به افراد ماهر نیاز دارد و باید افراد توانمند و ماهر در مراکز آموزشی تربیت شوند.

وی به تفاهم‌نامه‏ های آموزشی در سال‌ جاری اشاره کرد و گفت: در سال‌ جاری اقدامات مناسبی در راستای آموزش برای کارکنان و کارآموزان صورت گرفته است.

موضوع استاد و شاگردی باید در نظام آموزشی مورد بازنگری قرار گیرد

صیادی موضوع استاد و شاگردی در نظام آموزشی را یادآور شد و بیان کرد: موضوع استاد و شاگردی باید در نظام آموزشی مورد بازنگری قرار گیرد.

رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای استان زنجان آموزش در کنار مهارت‏ آموزی را ضروری عنوان کرد و یادآور شد: در آموزش‏ های فعلی بر مهارت ‏آموزی تاکید می‏شود.

وی توجه به مهارت‏ های مورد نیاز در بازار کار را مورد تاکید قرار داد و گفت: کارآموزان در کنار آموزش تئوری، مهارت‏ های مورد نیاز بازار کار را فرا می‏گیرند.(فارس)