جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

93 درصد روستاهای سلطانیه از نعمت گاز برخوردارند - نمایش محتوای خبر

 

 

93 درصد روستاهای سلطانیه از نعمت گاز برخوردارند

شناسه : 134022803

93 درصد روستاهای سلطانیه از نعمت گاز برخوردارند


زنجان

زنجان

93 درصد روستاهای سلطانیه از نعمت گاز برخوردارند

 پرویز خالقی در جلسه کمیته فنی حفاری شهرستان سلطانیه برگزاری جلسه کمیته حفاری را از جمله بدوی‌ترین و مهم‌ترین اقدامات در راستای عملی‌سازی طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی خواند.

وی با اشاره به اینکه قریب به 60 درصد از خانوارهای روستایی در سطح استان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند هستند، بیان کرد: این آمار در سطح شهرستان سلطانیه بسیار بالا و رضایت‌بخش بوده، به طوری که 22 روستای پرجمعیت سطح شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند.

فرماندار سلطانیه با بیان اینکه درحال حاضر در 11 روستای شهرستان عملیات طرح گازرسانی به منازل روستایی در حال اجرا است، تصریح کرد: این دسته از روستاها نیز جزو روستاهای با جمعیت نسبتا بالا در شهرستان محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: با احتساب روستاهای گازرسانی شده و روستاهایی که هم‌اکنون عملیات گازرسانی در آنها درحال انجام است، قریب به 93 درصد از خانوارهای روستایی شهرستان از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

خالقی با بیان اینکه در روستای سرخه دیزج نیز که به عنوان یکی از روستاهای بخش باغ حلی در جوار بزرگراه زنجان ـ قزوین واقع شده است، هم‌اکنون اقدامات مربوط به آغاز عملیات اجرایی گازرسانی در حال انجام است، بیان کرد: طرح اشاره شده در مرحله تعیین پیمانکار است که با احتساب این روستا نیز به عنوان روستاهای برخوردار از گاز طبیعی، درصد روستاهای بهره‌مند شهرستان از نعمت گاز طبیعی به 96 درصد خواهد رسید.

وی همچنین روستای ترکانده را تنها روستای باقی‌مانده از بخش مرکزی شهرستان سلطانیه اعلام کرد و گفت: اقدامات مربوط به تحقق گازرسانی در این روستا در مرحله دوم از فاز طراحی توسط مبادی مربوط است.

خالقی از متولیان استانی خواست: تا عملیات اجرایی گازرسانی به این روستا نیز به عنوان یکی از سردسیرترین مناطق شهرستان در سریع‌ترین زمان ممکن آغاز کنند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون در سطح شهرستان، روستاهای بالای 20 خانوار که واجد شرایط بهره‌‌مندی از گاز طبیعی به لحاظ صرفه و صلاح و موجه بودن از منظر اقتصادی هستند، از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند، اضافه کرد: خوشبختانه به مطلوب‌ترین نقطه ممکن در این مسیر درحال دستیابی هستیم که همکاری مسئولان استانی و شهرستانی در این زمینه قابل تقدیر است.

فرماندار سلطانیه همچنین ضمن تاکید بر آگاه‌سازی عمومی از میزان عملکرد دوایر دولتی در راستای رفع و رجوع از مسائل مردمی افزود: اطلاع‌یافتن از میزان دغدغه مسئولان نسبت به بهبود وضعیت حاکم، حق مردم بوده و عموم مردم باید با تکیه بر آمارهای ارائه شده دقیق از سوی مسئولان، بدانند که سرعت توسعه و رشد منطقه در چه حدی قرار دارد.

فرماندار سلطانیه خطاب به اعضای حاضر در جلسه اظهار کرد: هیچ یک از دستگاه‌های اجرایی نمی‌توانند بدون هماهنگی لازم قبلی در تعطیلی پروژه‌ها و طرح‌های متعارف و درحال انجام دخیل بوده و تسهیل و تسریع امور بایستی با رعایت حال مردم صورت پذیرد.فارس

آدرس کوتاه :