جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

74 میلیون لیتر فرآورده بنزین و نفتگاز در بخش حمل و نقل زنجان مصرف شد - نمایش محتوای خبر

 

 

74 میلیون لیتر فرآورده بنزین و نفتگاز در بخش حمل و نقل زنجان مصرف شد

شناسه : 274860598

74 میلیون لیتر فرآورده بنزین و نفتگاز در بخش حمل و نقل زنجان مصرف شد


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان گفت: مصرف فرآورده های بنزین و نفتگاز در بخش حمل و نقل این استان به حدود 74 میلیون لیتر رسید.

به گزارش روابط عمومی منطقه زنجان، محمود آقا محمدیان با اعلام این مطلب افزود: باتوجه به موقعیت زنجان به عنوان شاهراه اتصال غرب به شرق کشور طی 40 روز از فصل تابستان حدود 2 میلیون و 300 هزار وسیله نقلیه از استان تردد کردند.
وی اظهار کرد: بر این اساس از مجموع 673 هزار تردد در محور قزوین - زنجان ورودی به استان، 704 هزار تردد در محور زنجان - قزوین خروجی استان، 490 هزار تردد در محور تبریز - زنجان ورودی استان و در نهایت 430 هزار تردد در محور زنجان - تبریز خروجی این استان به ثبت رسیده است.
آقا محمدیان افزود: در دوره زمانی اعلام شده نیز 38 میلیون و 300 هزار لیتر بنزین و 36 میلیون و 300 هزار لیتر نفتگاز در بخش حمل و نقل مصرف شده است.
به گزارش ایرنا، مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان ادامه داد: مجموع میزان مصرف نفتگاز و بنزین بخش حمل و نقل در مدت یاد شده در سال جاری 74 میلیون و 600 هزار لیتر ثبت شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال با مصرفی در حدود 67 میلیون و 600 هزار لیتر از افزایش 12 درصدی حکایت دارد.
وی، همچنین با اشاره به میزان مصرف سی ان جی در تیر سال جاری اظهار کرد: میزان مصرف این فرآورده در تیر امسال 12 میلیون مترمکعب بوده که این میزان مصرف درمقایسه با مصرف 10 میلیون و 370هزار متر مکعبی مدت مشابه پارسال 15 درصد افزایش نشان می دهد.
آقا محمدیان افزود: کثرت تردد وسایط نقلیه به دلیل افزایش میزان مصرف فرآورده با توجه به موقعیت استان و از طرفی افزایش تمایلات هموطنان به انجام مسافرت های تابستانی به وقوع پیوسته است.
وی خاطرنشان کرد: شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه زنجان با تمهیدات اتخاذ شده مشکلی در تامین سوخت مسافران این استان نخواهد داشت.
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان دارای 53 باب جایگاه عرضه فرآورده نفتی مایع و 40 باب جایگاه عرضه سی ان جی است که از این تعداد جایگاه های عرضه سوخت مایع 29 باب آن در ناحیه مرکزی و تامین کننده سوخت مورد نیاز شهرستان های زنجان، طارم، ماهنشان، دندی و ایجرود بوده و 17 جایگاه ناحیه ابهر سه شهر سلطانیه و ابهر و خرمدره را پوشش می دهند و شهرستان خدابنده نیز دارای شش جایگاه عرضه فرآورده مایع نفتی است.ایرنا

آدرس کوتاه :