جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

52.5 درصد اهدا کنندگان خون طی ماه های محرم و صفر درزنجان مستمر بودند - نمایش محتوای خبر

 

 

52.5 درصد اهدا کنندگان خون طی ماه های محرم و صفر درزنجان مستمر بودند

شناسه : 325803989

52.5 درصد اهدا کنندگان خون طی ماه های محرم و صفر درزنجان مستمر بودند


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیرکل انتقال خون استان زنجان گفت: 52.5 درصد اهدا کنندگان خون در ماه های محرم و صفر در این استان اهدا کننده مستمر بودند و برای سایر افراد نیز نوبت دهی شده است.

سیامک اسدی افزود: طی ماه محرم و صفر و در بازه زمانی (12 مهر تا 10 آذر) پنج هزار و 427 نفر به پایگاه های انتقال خون استان واقع در شهرهای زنجان و ابهر مراجعه کردند که از این تعداد 4 هزار و 265 نفر موفق به اهدای خون شدند.
وی اظهار کرد: از مجموع تعداد افراد موفق به اهدای خون، 2 هزار و 232 نفر را اهدا کنندگان مستمر که حداقل سالی 2 بار به این کار خداپسندانه مبادرت کردند، تشکیل می دهد.
اسدی افزود: بر این اساس 283 نفر از اهدا کنندگان خون را بانوان و مابقی را مردان تشکیل می دهند که این میزان در مجموع و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نیز افزایش 1.8 درصدی را نشان می دهد.
وی یادآوری کرد: 430 نفر نیز نوبت دهی شدند که به تدریج و با مراجعه به پایگاه های انتقال خون نسبت به خون گیری از آنها اقدام خواهد شد.
مدیرکل انتقال خون استان زنجان ادامه داد: هم اکنون این استان مشکلی در تامین انواع فرآورده های خونی مورد نیاز ندارد و این ماده حیاتی به اندازه کافی فراهم است.
وی خاطرنشان کرد: اهدای مستمر خون موجب دسترسی دائم به خون کافی در طول سال می شود و این اقدام از اتلاف خون های مازاد بر نیاز و خطرات زیست محیطی ناشی از دفع خون های مصرف نشده جلوگیری می کند.
به گزارش ایرنا، طرح نذر خون از عاشورا تا اربعین با شعار 'تصمیم آگاهانه، اهدای خون مسئولانه' در ماه های محرم و صفر در کشور اجرا شد که این مهم فرصت مناسبی را در اختیار اهدا کنندگان خون به ویژه برای بار اولی ها مهیا کرد.
94 درصد اهدا کنندگان خون در استان زنجان را مردان و مابقی را زنان تشکیل می دهند.
سال گذشته بیش از 23 هزار واحد فرآورده خونی در این استان تولید و مورد استفاده بیماران قرار گرفت.ایرنا

آدرس کوتاه :