جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

35 درصد از مدارس کشور توسط خیرین احداث شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

35 درصد از مدارس کشور توسط خیرین احداث شده است

شناسه : 245583163

35 درصد از مدارس کشور توسط خیرین احداث شده است


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: 35 درصد از کل مدارس ایران توسط خیرین مدرسه ساز احداث شده است.

محمدرضا حافظی در حاشیه هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان زنجان درجمع خبرنگاران افزود: هم اکنون 33 درصد از مدارس کشور نیازمند ایمن سازی است و این موضوع مشارکت همه مردم و خیرین را می طلبد.
وی اظهار کرد: هم اکنن 601 هزار خیر مدرسه ساز در راستای ساخت مدارس کشور فعال هستند که از این تعداد 600 هزار نفر در داخل کشور و یک هزار نفر دیگر نیز در خارج از کشور در این امر خداپسندانه مشارکت دارند.
رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: در جشنواره های خیرین مشاهده می شود که حضور مردم در ساخت و ساز مدارس بیش از گذشته و پر رنگ تر می شود که برای دانش فرزندان کشور سرمایه گذاری می کنند.
حافظی اظهارکرد: سال گذشته دستور کنگره یونسکو در توکیو دانش بود که برخی کشورها دانش را بستر توسعه قرار می دهند و برخی دیگر نیز قادر نیستند.
وی تاکید کرد: بسیاری از کشورها فقر مالی را مهمترین عامل توسعه نیافتگی دانش بیان کردند و جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در این کنگره اعلام کرد که دانش آموزان ایران نمونه بارز موفق ترین ها هستند چرا که این قشر در امر مدرسه سازی نیز مشارکت دارند.
رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: دانش آموزان اسلامشهر با قلک های خود 6 میلیارد ریال جمع آوری و مدرسه مهروزان این شهر را احداث کردند.
حافظی افزود: در استان گلستان نیز با بیش از 126 هزار قلک دانش آموزان با اندوخته های خود مدرسه جوانان این استان را احداث کردند که این مساله برای جهانیان بسیار حائز اهمیت در کنگره یونسکو بود.
وی یادآورشد: در آینده 13 میلیون دانش آموز ایرانی در امر خیر مدرسه سازی مشارکت خواهند کرد.
رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: پیش بینی مشارکت خیرین مدرسه ساز بیش از 37 درصد است.
حافظی تاکید کرد: تعهد خیرین برای ساخت مدارس کشور بیش از 10 هزار میلیارد ریال پیش بینی شده است.
وی افزود: همت خیرین برای احداث مدارس باید بیش از گذشته باشد و این ارمغانی باشد دانش آموزان با در اختیار داشتن امکانات بتوانند افتخارات جهانی را به نام ایران ثبت کنند.
رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: قدم برداشتن در راستای ساخت و ساز مدارس نیازمند ثروت هنگفتی نیست چرا که هر کسی در حد توان خود می تواند در این عرصه مشارکت کند.
در پایان این مراسم نشان عالی آتیه بان به رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور اهدا شد و از 15 خیر مدرسه سازی که از جشنواره هفدهم خیرین مدرسه ساز تا جشنواره هجده اقدام با ساخت مدرسه کرده بودند تجلیل شد.
پیرترین خیر هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان زنجان بیش از 70 سال و کوچک ترین خیر کودک دو و نیم ساله زنجانی بود که مورد تجلیل قرار گرفتند.ایرنا

آدرس کوتاه :