رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

30 هزار و 422 خانوار زنجانی در بافت فرسوده سکونت دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

30 هزار و 422 خانوار زنجانی در بافت فرسوده سکونت دارند

شناسه : 233735711

خبر/اجتماعی

رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: در زمان حاضر 30 هزار و 422 خانوار در شهرهای زنجان، ابهر و خدابنده این استان در بافت فرسوده سکونت دارند.

سید محمد حسین جعفری افزود: هم اکنون استان زنجان دارای 711 هکتار بافت فرسوده است که این بافت ها در شهرستان های زنجان، خدابنده و ابهر است.
وی اظهار کرد: از این میزان بافت فرسوده 500 هکتار در شهرستان زنجان و 211 هکتار دیگر نیز در شهرستان های ابهر و خدابنده قرار دارد.
رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال 85، 24 درصد از خانوارهای زنجانی، 25درصد از خانوارهای ابهری و 15 درصد از خانوارهای خدابنده ای در بافت فرسوده ساکن هستند.
جعفری با بیان اینکه بافت های فرسوده در شهرستان های بیان شده با مشارکت مردمی بازآفرینی می شود، خاطرنشان کرد: از طریق سیستم بانکی و اعطای تسهیلات ارزان قیمت نسبت به احیای واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده اقدام می کنیم.
وی ادامه داد: بازآفرینی بافت فرسوده از سال 89 آغاز شده است اما با تشدید تحریم ها و تغییر منابع بانکی دوسال وقفه در این پروژه اتفاق افتاد و از فروردین امسال متقاضیان دریافت تسهیلات برای احداث بنا و یا نوسازی به بانک ها معرفی می شوند.
رئیس اداره عمران و بهسازی اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: بافت فرسوده به طور معمول در قسمت مرکزی شهرها واقع شده اند چرا که ساخت و ساز در این مکان ها به صورت ارگانیک و بدون طرح های از قبل طراحی انجام شده است.
جعفری ادامه داد: هدایت ترافیک سواره در بافت های فرسوده وجود ندارد و معابر ماشین رو نبوده و دسترسی خودرو با حجم زیاد نیز امکانپذیر نیست.
وی تاکید کرد: ساکنان این بخش از شهرها اقدام به جابجایی به شهرک های پیرامون شهرها می کنند و اصالت سکونتی و فرهنگی در این بخش ها از بین می رود.ایرنا

آدرس کوتاه :