جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

216 دانش‌آموز پسر ابهری به اردوی راهیان نور اعزام شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

216 دانش‌آموز پسر ابهری به اردوی راهیان نور اعزام شدند

شناسه : 305293925

216 دانش‌آموز پسر ابهری به اردوی راهیان نور اعزام شدند


خبر/فرهنگی

خبر/فرهنگی

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر گفت: 216 دانش‌آموز پسر دوره دوم متوسطه ابهر در قالب 6 اتوبوس به مناطق عملیاتی شمال غرب کشور اعزام شدند.

موسی رضایی در حاشیه مراسم بدرقه دانش‌آموزان شهرستان ابهر به اردوی راهیان نور شمال غرب کشور در گفت و گو با خبرنگار فارس اظهار کرد: 216 دانش‌آموز پسر دوره دوم متوسطه ابهر در قالب 6 اتوبوس به مناطق عملیاتی شمال غرب کشور اعزام شدند.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان به مدت سه روز از مناطق عملیاتی بازدید خواهند کرد، گفت: بازدید از مناطق عملیاتی شهرستان مریوان و حضور در محل شهادت برخی از شهدای شهرستان ابهر از مهم‌ترین برنامه‌های پیش‌بینی شده در قالب این اردو است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر مهم‌ترین هدف از این اردو را انتقال ارزش‌های دفاع مقدس و آرمان‌های شهدای عزیز به نسل‌های جدید عنوان کرد و افزود: برگزاری اینگونه اردوها یکی از مهم‌ترین راه کارهای مقابله با تهاجم فرهنگی و ارتقای سلامت و بهداشت روانی جامعه است.

رضایی با تاکید بر لزوم انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به جوانان و نوجوانان، آشنایی با رشادت‌ها و فداکاری‌های رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس را زمینه‌ساز نهادینه‌سازی و تحکیم هویت ایرانی و اسلامی در بین دانش‌آموزان دانست و افزود: همه همت و تلاش مجموعه آموزش و پرورش جذب حداکثری و تربیت نیروهای ارزشی و با بصیرت است.

وی برگزاری نماز جماعت و مسابقات فرهنگی و حضور روحانی همراه کاروان را از دیگر برنامه‌های این سفر بیان و اضافه کرد: در این دوره دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه شهرهای ابهر، هیدج و صائین قلعه به اردوهای راهیان نور اعزام شدند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ابهر با بیان اینکه برگزاری اردوی راهیان نور بهترین روش برای ایجاد ارتباط عاطفی با شهدا و رشادت‌های آن‌ها در دوران دفاع مقدس است اظهار کرد: این اردوها تاثیر ویژه‌ای در ایجاد نگاه معنوی و پی بردن به اهمیت و جایگاه امنیت در کشور دارد.

رضایی بیان کرد: سرنشینان هر اتوبوس متشکل از راوی، طلبه، سرپرست، مربی پرورشی و دانش‌آموزان است.فارس

 

آدرس کوتاه :