رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۶ خرداد ۱۳۹۸

11 يادمان شهيد در استان زنجان ساخته شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

11 يادمان شهيد در استان زنجان ساخته شده است

شناسه : 341290104

خبر/فرهنگی

مدير كل بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس استان زنجان گفت: 11 يادمان شهيد در استان زنجان ساخته شده است.

علی مهدیخانی اظهار کرد: حضور شهدا در هر استانی منجر به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پیش از این استان زنجان از برکت حضور 58 شهید گمنام بهره‎مند بود، اضافه کرد: در ایام فاطمیه امسال نیز پیکر دو شهید گمنام وارد استان خواهد شد.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان با بیان اینکه 9 شهید در مزارهای عمومی و 51 شهید در 23 نقطه یادمانی تدفین شده‌اند، افزود: تاکنون 11 یادمان در استان ساخته شده است.

مهدیخانی ادامه داد: در حال حاضر ساخت سه یادمان در حال انجام است و ساخت 9 یادمان نیز در دست مطالعه است.

وی با اشاره به اینکه در آینده دو یادمان دوران دفاع مقدس در استان زنجان با همکاری شهرداری نصب خواهد شد، تصریح کرد: یکی از این دو یادمان مختص شهدای غواص است.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان همچنین توضیحاتی درباره ساخت پارک موزه دفاع مقدس نیز ارائه کرد و گفت: استاندار زنجان دستور استفاده از بودجه استانی برای احداث این پارک موزه را در سال آینده صادر کرده است.

مهدیخانی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی این موزه دارای 30 درصد است، اضافه کرد: در مرحله نخست برای احداث این پارک موزه 20 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

لازم به ذکر است، امسال در ایام فاطمیه، استان زنجان میزبان دو شهید گمنام خواهد بود که 20 ساله و 42ساله هستند که طبق برنامه این شهدا در شهر زرین‌رود شهرستان خدابنده تشییع و تدفین می‌شوند.

آئین تشییع این دو شهید گمنام پنج شنبه ۱۲ اسفندماه همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) برگزار و مراسم تشییع از مصلی شهر زرین‌رود آغاز و پیکر مطهر این شهدا در پارک ملت این شهر تدفین خواهد شد.فارس

آدرس کوتاه :