جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

۱۵۰۰۰ دار قالی در زنجان شناسنامه دار شده اند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۵۰۰۰ دار قالی در زنجان شناسنامه دار شده اند

شناسه : 233732698

۱۵۰۰۰ دار قالی در زنجان شناسنامه دار شده اند


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: از آغاز نظارت و بازرسی از دارهای قالی تا ۳۰ بهمن ماه سالجاری بیش از ۱۴ هزار و۸۵۰ دار قالی در استان شناسنامه دار شده است.

محسن جعفری ضمن بیان اینکه طرح اجرای شناسنامه‌دار کردن دارهای قالی‌ در زنجان از مهرماه سال گذشته در استان زنجان شروع‌شده است، افزود: از زمان اجرای این طرح تاکنون حدود بیش از ۱۴ هزار و ۸۵۰ دار قالی شناسنامه‌دار شده است. 

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: قالی‌بافان برای شناسنامه‌دار کردن قالی خود به اتحادیه فرش و قالی‌بافان مراجعه کنند و یک نسخه از طرف اتحادیه را در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار دهند.

جعفری تأکید کرد: هدف از شناسنامه‌دار شدن قالی فرش‌بافان این است که میزان بافت قالی فرش کنترل شود و در این دستورالعمل تعیین‌شده به سازمان فرش میزان بافت مشخص‌شده است.

وی از تشدید نظارت بر دارهای قالی‌ خبر داد و گفت: این طرح از ۳۱ مردادماه سال گذشته شروع‌شده و هدف از اجرای آن این است که افرادی که از بیمه تأمین اجتماعی قالیبافان سوءاستفاده می‌کنند شناسایی و افرادی که ذی‌حق هستند تحت پوشش قرار گیرند.

مدیر اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با بیان اینکه این سازمان، نظارت و بازرسی ویژه ای از دار قالی‌ها دارد، ادامه داد: نظارت و بازرسی از دار قالی‌ها در زنجان تداوم دارد و این سازمان و سازمان صنعت، معدن بر سامان‌دهی فعالان حوزه فرش تأکید دارد.

جعفری بر ضرورت تشدید  نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت با همکاری سازمان تأمین اجتماعی از دارهای قالی‌ تأکید کرد.مهر

 

آدرس کوتاه :