جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

یک آسمان ستاره - نمایش محتوای صدا

 

 

یک آسمان ستاره

یک آسمان ستاره


Loading the player...
یک آسمان ستاره

برنامه " یک آسمان ستاره" تولید صدای مرکز زنجان می باشد.این برنامه روز دوشنبه ساعت 11:45 به مدت 20 دقیقه از رادیو زنجان پخش می شود.تکرار این برنامه شنبه ساعت12:10 می باشد.

این برنامه به بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران كه همانا شهدا هستند می‌پردازد چراكه به قول شهید آوینی (ره) ما شهدا را از دست نداده‌ایم بلكه شهدا را به دست آورده‌ایم و بر همین اساس پایه و بنیان دینی‌شدن جامعه بر اساس حركتهای انقلابی شهدای عزیز دفاع مقدس بوده است كه در راستای پاسداری از ارزشهای الهی و انسانی دفاع كردند و توانستند تا با خون خود زمینه گسترش نهال انقلاب را موجب گردند.

در معرفی شهدا تلاش است ضمن اشاره به رشادتهای و عظمت دفاع آنان وظیفه و رسالت جوانان امروز از یك سو مورد توجه قرار گیرد و از سوی دیگر نیز نقش و اهمیت شهدا در استقلال، عظمت و اهتزاز پرچم اسلام در اقصی نقاط جهان تبیین گردد. در این برنامه صرفا یك نگاه به گذشته وجود ندارد بلكه تبیین ابعاد اخلاقی و انسانی شهدا و نیز رسالت نسل امروز مورد توجه و تاكید است.

 

در این برنامه كه در قالب مستند و مستند گزارشی و گاهی روایی كلامی پیامی تولید می‌شود شهدای شاخص استان معرفی می‌شوند و در خصوص مسایل شناختی، زندگی دنیوی و اخروی، دین و مذهب و مسائل روز از جمله شناخت حاكمیت اسلامی و حكومتهای غیر اسلامی و طاغوت نقش آنان در قوام بخشی به نظام مقدس جمهوری اسلامی تبیین می‌شود. مخاطب از زبان آشنایان، دوستان، همرزمان، همسایگان، هم‌مدرسه‌ای‌ها و خانواده با زوایای مختلف زندگی شهدای استان از جمله توانمندی‌های فكری، ایثار و فداكاری و زندگی ساده و بی‌پیرایه شهدا آشنا می‌شود و ندای حسینی شهدا را به گوش جان می‌شنود.

-          استفاده از صدای شهدا كه در آرشیو مركز موجود بوده و به سندیت برنامه كمك می كند.

-          استفاده از برش های فیلم های دفاع مقدس در تكمیل برنامه از بخشهای این برنامه است.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده: مهناز عالمی

صدابردار: مرتضی کاظمی

گزارشگر: الهام قراخانی

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (4 آرا)
The average rating is 1.0 stars out of 5.