جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

یوم العباس - نمایش محتوای خبر

 

 

یوم العباس

شناسه : 361676034

یوم العباس


خبر/رویداد مرکز

خبر/رویداد مرکز

همه ساله مقارن با روز هشتم محرم که در زنجان به "یوم العباس" مشهور  است ، خیل صدها هزار نفری عاشقان و دلدادگان سقای دشت نینوا  از اقصی نقاط ایران و کشورهای اسلامی روانه زنجان می شود تا گرداگرد هم خالق حماسه ای شگرف و بینظیر شده ودر دریایی مواج، اتحاد، همبستگی و عشق ناگسستنی خود به آل الله را به منصه ظهور برسانند.
🔹امسال هم صداوسیمای مرکز زنجان طبق سنوات گذشته برنامه ریزی گسترده ای را برای پوشش جهانی این رویداد بزرگ و باشکوه انجام داده  و با بهره گیری ازحداکثر امکانات و تجهیزات فنی ، از قبیل3 واحد سیار تلویزیونی ، 1 ست ماکروویو ، 1 واحد دستگاه اس ان جی ، 1 فروند بالگرد، خطوط وایرلس و فیبر نوری، 17 دوربین تصویربرداری، 2 دوربین پرنده، 2 دستگاه کرین و ....  با تلاش شبانه روزی بیش از ۳۰۰ نفر از همکاران تولید، فنی و پشتیبانی عملیات پوشش زنده رادیویی و تلویزیونی این مراسم باشکوه را به انجام رساند .
📺 دسته عزاداری حسینیه اعظم که از ساعت 16 حرکت خود را آغاز کرد ، مسیر حدود 2/5 کیلومتری حسینیه اعظم تا امام زاده سیدابراهیم(ع) را طی کرد و به مدت 221 دقیقه از شبکه استانی اشراق به صورت زنده پوشش داده شد .
🔸امروز علاوه بر شبکه اشراق ، 14 شبکه سراسری و بین المللی رسانه ملی نیز به صورت گسترده بزرگترین تجمع شیعیان پس از اربعین حسینی را به صورت زنده پخش کردند .
🔹شبکه های سراسری یک ، دو ، سه، پنج ، خبر، شما ، قرآن، الکوثر، العالم، سحر، سحر آذری، پرس تی وی، هیسپان تی وی و افق، در مجموع به مدت بیش از ۶۹۴ دقیقه این اجتماع باشکوه و سراسر شور و نوا را پوشش دادند .
📻 رادیو استانی هم همگام با سیما این تجمع عظیم عاشقان حسینی را پوش داد . در مجموع این مراسم به مدت 183 دقیقه از طریق شبکه استانی زنجان ، شبکه های سراسری جوان ، تهران، فرهنگ ، قرآن و همچنین شبکه های استانی چهارمحال بختیاری ، کهکیلویه و بویراحمد، سمنان و خراسان جنوبی به صورت زنده پوشش داده شد .

آدرس کوتاه :