جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

گذری بر تاریخ در تله فیلم طنز: من و خودم یهویی! - نمایش محتوای خبر

 

 

گذری بر تاریخ در تله فیلم طنز: من و خودم یهویی!

شناسه : 366560527

گذری بر تاریخ در تله فیلم طنز: من و خودم یهویی!تله فیلم من و خودم یهویی، در صدا و سیمای مرکز زنجان در مرحله تدوین قرار گرفت.

این فیلم تلویزیونی روایتگر فردی بنام صفر علی است که در اواخر دوران قاجاریه زندگی می کند و تلاش دارد با ماشین زمان مدائن الزمان ضمن سفر به گذشته و آینده به بررسی مشکل کم آبی فلات ایران در ادوار مختلف بپردازد.وی دراثر خطای ماشین زمان به سال1398 می آید و مبهوت و وحشتزده از زندگی ماشینی، متوجه می شود مشکل کم آبی و کاهش نزولات جوی پس از گذشت سالهای طولانی در ابعادی جدیدتر دامن گیر کشور شده است.

درکنار داستان اصلی مسائلی مانند اهمیت  صنایع دستی استان بویژه صنعت چاقو، ملیله، مس و چارق دوزی، ابنیه و اماکن تاریخی و موضوع انتخابات و ضرورت یک انتخاب خوب و اصلح و تاثیر آن در زندگی فردی و اجتماعی هم در پیچ و خم سیر تاریخی صفر علی پیش می آید و پیام های مهمی مانند مصرف بهینه آب در بخش های مختلف بویژه کشاورزی و خانگی، همچنین انتقال مفاهیم فرهنگی ارزشمند بودن این نعمت بزرگ الهی به نسلهای آینده در قالب دیالوگ های ظریف گنجانده شده است.

تصویربرداری این تله فیلم در سه شهر زنجان، طارم و سلطانیه در 110سکانس از تاریخ14 دیماه آغاز و در15 بهمن ماه جاری به اتمام رسید.

در این تله فیلم 65بازیگر از چهره های مشهور ملی و بومی حضور دارند و براای تصویربرداری از 42 لوکیشن تاریخی و 20 لوکیشن شهری استفاده شده است.

تهیه کننده این تله فیلم حسن دهقان کمارجی است که در کارنامه هنری خود تولید8سریال تلویزیونی، 9تله فیلم، 62مستند، آهنگسازی 10 سریال و فیلم و کسب مقام های مختلف50جشنواره داخلی و بین المللی را دارد.

کارگردان: حمیدرضا رفائی

سید حمید‌رضا رفائی کارگردان سینما و تلویزیون ایران است و از مهم‌ترین آثار وی می‌توان به کارگردانی فیلم اجباری اشاره کرد.

نویسنده: مهرداد نیکنام

جانشین تهیه کننده: سید مهدی نوابی

بازیگران اصلی: محمد فیلی، آتش تقی پور، سجاد دیرمینا، آیسان والی، فرهاد تاوتلی، پانته آ کیقبادی، مشهود ابراهیم خانی و صفر علی کریمی

ناظر کیفی: داریوش مختاری

مدیر تصویربرداری: علیرضا بیات

طراح گریم و لباس: زهرا بابایی

بازیگردان: محمد رسولی.

این تله فیلم که به سفارش سیمای استانها در حال تولید است ابتدای اسفندماه امسال از شبکه استانی اشراق و شبکه های سراسری سیما پخش خواهد شد.

 

آدرس کوتاه :