سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

کمک 43 میلیارد ریالی خیرین در قالب صدقات به کمیته امداد - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک 43 میلیارد ریالی خیرین در قالب صدقات به کمیته امداد

شناسه : 339568493

کمک 43 میلیارد ریالی خیرین در قالب صدقات به کمیته امداد


خبر/اقتصادی

خبر/اقتصادی

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به کمک 43 میلیارد ریالی خیرین در قالب صدقات به کمیته امداد گفت: براساس ارزیابی ستاد مرکز استان رتبه دوم کشوری را در صدقات طی 9 ماهه سال جاري دارد.

هدایت صفری با اشاره به اینکه طرح صدقات با هدف ترویج سنت‌های حسنه انفاق، احسان و نیکوکاری در سطح استان اجرا می‌شود، اظهار کرد: هدف از اجرای این طرح احیای سنت‌های حسنه اسلامی و کمک به همنوع و دستگیری از نیازمندان است.

وی با اشاره به اینکه درآمد حاصل از این طرح موجب می‌شود، منابع در مسیر خدمت به نیازمندان جاری شده و در حوزه توانمندسازی خانواده‌ها اثربخش شود، اضافه کرد: همه مبالغ جمع‌آوری شده در این طرح در راستای رفع نیازهای خانواده‌های زیرپوشش در بخش‌های مختلف از جمله جهیزیه، مسکن، کمک به درمان نیازمندان، کمک به تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند هزینه می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد مشترکان صندوق صدقات در استان زنجان 134 هزار و 840  عدد است، تصریح کرد: از آغاز سال جاری تا کنون میزان مساعدت خیران در طرح صدقات 43 میلیارد ریال بوده است.

صفری با بیان اینکه طبق تکنولوژی روز امکان بهره‌گیری از ظرفیت خیران به صورت اینترنتی و از طریق تلفن همراه نیز فراهم شده است، اضافه کرد: از همین رو خیران می‌توانند، انفاق خود را از طریق تلفن همراه و با شماره‌گیری کد #024*8877* در حوزه کمک به نیازمندان منشاء خیر و اثر شوند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان در ادامه با تاکید بر حضور بیش از پیش خیران در طرح‌های مشارکتی کمیته امداد افزود: خیران و نیکوکاران به عنوان شرکای استراتژیک امداد در حوزه فقرزدایی محسوب می‌شوند و حضور پررنگ آنها در این برنامه‌ها میتواند قدرت مانور کمیته امداد را در حوزه فقرزدایی افزایش دهد.

وی با بیان اینکه کمیته امداد یک نهاد مردمی و فعالیت‌های آن بر پایه و اساس مردم شکل گرفته است، گفت: افزایش حضور مردم در این بخش موجب کارآمدی و اثربخشی خدمات امداد در سایر بخش‌ها خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان گفت: خوشبختانه به منظور استفاده بیشتر از ظرفیت خیران بسترهایی در  کمیته امداد فراهم شده است که خیران با هر نیتی و در هر زمینه‌ای که تمایل داشته باشند، می‌توانند با کمیته امداد همکاری کنند.فارس

آدرس کوتاه :