جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

کمک 2 میلیارد تومانی بنیاد علوی به دانش‌آموزان زنجانی - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک 2 میلیارد تومانی بنیاد علوی به دانش‌آموزان زنجانی

شناسه : 340122050

کمک 2 میلیارد تومانی بنیاد علوی به دانش‌آموزان زنجانی


خبر/اقتصادی

خبر/اقتصادی

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: در دو سال اخیر بنیاد علوی 2 میلیارد تومان به دانش‌آموزان زنجانی کمک‌‌های آموزشی و حمایتی ارائه داده است.

محمود شهبازی اظهار کرد: در راستای ارتقای سطح علمی – آموزشی دانش‌آموزان علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های موجود استان از جمله تشکیل مدارس کنکور در شهرستان‌های برخوردار استان زنجان با همکاری بنیاد علوی اقداماتی در راستای ارتقای سطح علمی و آموزشی دانش‌آموزان مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان برای آمادگی در کنکور سراسری و امتحانات نهایی کرده است.

وی با اشاره به اینکه مهمترین اقدامات انجام شده در این زمینه شامل توزیع پک‌های کمک آموزشی، برگزاری آزمون‌های پیشرفت تحصیلی برای دانش‌آموزان سال‌های سوم و چهارم رشته‌های نظری و نصب نرم‌افزار آزمون یار و آزمون ساز بوده است، افزود: توزیع پوشاک، برگزاری اردوهای دانش‌آموزی، اهدای سی‌دی‌های حاوی سؤوالات امتحانات نهایی پنج ساله اخیر، توزیع مجلات دانشمند، توزیع لپ تاپ و اسکنر بین مدارس متوسطه نظری مناطق خدابنده، افشار، بزینه‌رود، سجاسرود، سلطانیه، زنجانرود، ایجرود، طارم، ماهنشان و انگوران است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه تعداد دانش‌آموزان استفاده کننده از تسهیلات حدود 3 هزار نفر به غیر از پوشاک بوده است، بیان کرد: در سال تحصیلی گذشته، تعداد 290 بسته کتاب کمک آموزشی به ارزش 286 میلیون تومان بین مدارس متوسطه نظری مناطق یاد شده توزیع شده است.

وی با اشاره اینکه در سال جاری تعداد 774 بسته کتاب کمک آموزشی با ارزش ریالی 281 میلیون تومان و به ازای هر هشت نفر یک بسته کتاب کمک آموزشی توزیع شد، ادامه داد: در مجموع کتاب‌های کمک آموزشی توزیع شده به ارزش 567 میلیون تومان بوده که تمامی آن بین مدارس توزیع شده است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان همچنین از برگزاری آزمون‌های پیشرفت تحصیلی با هدف تقویت و ارتقای سطح علمی، قبولی در کنکور سراسری دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و کاهش فاصله آموزشی مناطق برخوردار و محروم خبر داد و افزود: در سال تحصیلی گذشته، 6 مرحله آزمون برای دانش‌آموزان سال چهارم و چهار مرحله برای دانش‌آموزان سال سوم رشته‌های نظری برگزار شد.

شهبازی با اشاره به اینکه در سال جاری برای دانش‌آموزان سال چهارم، چهار مرحله و سال سوم در دو مرحله برگزار خواهد شد، افزود: تاکنون دو مرحله برای دانش‌آموزان سال چهارم و یک مرحله برای دانش‌آموزان سال سوم برگزار شده که اعتبار تخصیص یافته به این آزمون‌‌ها حدود 34 میلیون تومان بوده است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان همچنین از تجهیز 50 دبیرستان از 66 دبیرستان موجود در مناطق مذکور به نرم‌افزار آزمون یار و آزمون ساز که قابلیت مطلوبی در طراحی آزمون‌های استاندارد، تحلیل نتایج، ارائه کارنامه و تحلیل نتایج  دارد، خبر داد و گفت: در سال تحصیلی گذشته 20 دبیرستان با اولویت مدارس شبانه‌روزی و خاص و در سال جاری هم 30 دبیرستان که آمار جمعیتی بالای 18 نفر دانش‌آموز سال سوم و چهارم نظری داشته مجهز به این نرم‌افزار شده‌اند.

شهبازی عنوان کرد: قیمت هر نرم‌افزار حدود 2 میلیون و 700 هزار تومان و در مجموع 135 میلیون تومان هزینه شده که تمامی آن‌ها طی برگزاری دو کارگاه آموزشی در مرکز استان با حضور مدرس کشوری بر روی رایانه‌های مدارس نصب و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی همچنین از توزیع یک هزار و 800 حلقه سی دی حاوی مجموعه سؤوالات امتحانات نهایی پنج سال اخیر به دانش‌آموزان سال سوم رشته‌های نظری مناطق یاد شده در سال تحصیلی گذشته خبر داد و افزود: در سال تحصیلی جاری نیز پیگیر دریافت این مجموعه هستیم و به محض دریافت بین مدارس توزیع خواهد شد که اعتبار این سی دی‌ها حدود 3.5 میلیون تومان است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به توزیع مجلات دانشمند طی دو شماره در سال تحصیلی گذشته به تعداد 800 جلد و حدود 400 جلد هم برای هر ماه در سال تحصیلی جاری بین مدارس متوسطه نظری مناطق به نسبت آمار دانش آموزی اشاره کرد و افزود: هزینه این مجلات حدود 20 میلیون تومان است.

شهبازی با اشاره به اینکه از دیگر اقدامات این موسسه می‌توان توزیع پوشاک بین دانش‌آموزان یک شهرستان در هر سال تحصیلی است، افزود: در سال تحصیلی گذشته، پوشاک بین دانش‌آموزان شهرستان خدابنده با اعتبار بالغ بر یک میلیارد و 300 میلیون تومان توزیع شد و در سال جاری هم در یکی از شهرستان‌های محروم استان توزیع خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از اهدای دو دستگاه لپ تاپ و اسکنر به مدارس مناطق محروم افشار و طارم خبر داد و گفت: هزینه این اقلام حدود 50 میلیون تومان بوده است که در مجموع کمک‌های بنیاد علوی به استان در دو سال اخیر تاکنون بالغ بر 2 میلیارد تومان بوده است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ضمن توصیه به مدیران مدارس متوسطه و مسؤولان مناطق نسبت به تشویق دانش‌آموزان، دبیران و همچنین آگاهی‌بخشی به اولیای دانش‌آموزان در مورد استفاده بهینه از امکانات تخصیص یافته، خواستار استفاده از کتاب‌های کمک درسی و شرکت حداکثری در آزمون‌های پیشرفت تحصیلی شده و افزود: با کمک و همدلی همه دست اندرکاران مربوطه، شاهد رشد و ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان مناطق محروم استان خواهیم بود.

شهبازی ابراز امیدواری کرد، سهم دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار از قبولی در رشته‌های مطلوب دانشگاهی افزایش یابد.فارس

آدرس کوتاه :