سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

کمک 158 میلیارد ریال خیران به مددجویان زنجانی - نمایش محتوای خبر

 

 

کمک 158 میلیارد ریال خیران به مددجویان زنجانی

شناسه : 339659864

کمک 158 میلیارد ریال خیران به مددجویان زنجانی


خبر/اقتصادی

خبر/اقتصادی

مدیر کل کمیته امداد امام خميني استان زنجان با اشاره به اينكه طرح‌های مشارکتی در کمیته امداد براساس آموزه‌های دینی شکل گرفته و ریشه در اعتقادات و باورهای دینی مردم دارد، گفت: از آغاز سال جاري تا كنون خيران 158 ميليارد ريال به مددجويان زنجاني كمك كرده‌اند.

هدایت صفری ضمن تشریح طرح‌های مشارکتی این نهاد یکی از موضوعات تاثیرگذار در محرومیت‌زدایی را مشارکت خیران عنوان کرد.
وی با بیان اینکه یکی از رویکردهای مهم کمیته امداد در حوزه محرومیت‌زدایی ترویج سنت‌های حسنه اسلامی انفاق احسان و نیکوکاری و بهره‌گیری از ظرفیت‌ مردمی در خدمت‌رسانی به نیازمندان است، اظهار کرد: تمام برنامه‌های این نهاد بر پایه حضور و مشارکت مردمی در خدمت‌رسانی اجرایی می‎شود.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با تاکید بر اینکه خیران و نیکوکاران به عنوان شرکای کمیته امداد در حوزه محرومیت‌زدایی به شمار می‌روند، افزود: حضور و مشارکت مردم به عنوان انجام بخشی از مسؤولیت اجتماعی خود در حوزه محرومیت‌زدایی بسیار اثر بخش و راهگشاست.
صفری با بیان اینکه مشارکت خیران موجب افزایش توان امداد در حوزه توانمندسازی و ارائه خدمات اثربخش به نیازمندان در این حوزه می‌شود، گفت: مشارکت مردمی مبتنی بر نیاز خانواد‌ها موجب ارائه خدمات اثربخش می‌شود.
وی در ادامه گزارشی از طرح‎‌های مشارکتی اجرایی توسط کمیته امداد ارائه کرد و گفت: بسیاری از طرحهای مشارکتی در کمیته امداد بر اساس آموزه‌های دینی شکل گرفته و ریشه در اعتقادات و باورهای دینی مردم دارد.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با اشاره به اینکه خوشبختانه مردم خیر و نوع دوست استان همکاری بسیار خوبی در ارائه خدمات به نیازمندان دارند، افزود: از آغاز سال جاری تا پایان آذر ماه امسال میزان مشارکت مردم در طرح‌های اجرایی کمیته امداد استان 158 میلیارد ریال بوده است.
وی ادامه داد: این مبلغ در قالب طرحهای مختلف از جمله  صدقه، زکات، اکرام و محسنین، جشن عاطفه‌ها، کمک به جهیزیه و ازدواج نیازمندان و مراکز نیکوکاری و... مساعدت شده است.
صفری در پایان با دعوت از خیران برای مشارکت بیشتر در طرح‌های اجرایی این نهاد گفت: بسترهای موجود در کمیته امداد در حوزه ترویج سنت های حسنه اسلامی انفاق، احسان و نیکوکاری و حضور مردم در این عرصه زنجیره‌ای از ارزش را به وجود آورده  که همین امر موجب نایل شدن آحاد مردم به فیض خدمت به نیازمندان می‌شود که در فرهنگ دینی برآن تاکید فراوان شده است.فارس

آدرس کوتاه :