جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

کشف 55 هزار لیتر نفت سفید قاچاق در زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

کشف 55 هزار لیتر نفت سفید قاچاق در زنجان

شناسه : 267498816

کشف 55 هزار لیتر نفت سفید قاچاق در زنجان


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان گفت: طی بازرسی های انجام شده از دو دستگاه نفتکش غیر شرکتی در اتوبان زنجان - قزوین 55 هزار لیتر نفت سفید قاچاق کشف شد.

به گزارش روابط عمومی منطقه زنجان محمود آقا محمدیان با اعلام این مطلب افزود: با همکاری عوامل پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان دو دستگاه نفتکش غیر شرکتی با بارنامه روغن سوخته در مسیر اتوبان زنجان - قزوین متوقف و پس از مراجعه و انجام آزمایش های اولیه از سوی شرکت محموله آنها از نوع فرآورده نفت سفید تشخیص داده شد.
وی اظهار کرد: این محموله 55 هزار لیتری نفت سفید پس از هماهنگی با مرجع قضائی و برای طی مراحل قانونی از قبیل نمونه برداری اداره کل استاندارد و اعلام نظر کارگروه فنی تشخیص ماهیت فرآورده های نفتی، نفتکش های توقیفی به پارکینگ نیروی انتظامی منتقل و در نهایت با طی مراحل قانونی محموله در انبار نفت منطقه تخلیه شد.
آقامحمدیان افزود: همچنین با همکاری عوامل پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان ماهنشان یک دستگاه وانت نفتکش که نسبت به حمل غیر قانونی 1600 لیتر نفتگاز به مقصد یکی از معادن سنگ فعال در شهرستان دندی کرده بود، در جاده تکاب - دندی متوقف و پس از بررسی های اولیه و آزمایش فراورده و در نهایت اخذ دستور مقام قضائی فرآورده مکشوفه به انبار نفت منطقه منتقل و به چرخه رسمی توزیع فراورده های نفتی کشور بازگردانده شد.
وی بیان کرد: با اقدام های انجام شده امسال حدود 92 هزار و 600 لیتر فرآورده خارج از شبکه توزیع شامل 36 هزار لیتر نفتگاز و 55 هزار لیتر نفت سفید در استان کشف و برای بازگشت به چرخه توزیع رسمی کشور در انبار نفت شهید تند گویان منطقه تخلیه شده است.
وی، میزان فرآورده های نفتی مکشوفه خارج از شبکه توزیع استان در سال 94 را حدود 302 هزار لیتر و در سال 93 نیز 413 هزار لیتر ذکر کرد.
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان دارای 53 باب جایگاه عرضه فرآورده نفتی مایع و 40 باب جایگاه عرضه سی ان جی است که از این تعداد جایگاه های عرضه سوخت مایع 29 باب آن در ناحیه مرکزی و تامین کننده سوخت مورد نیاز شهرستان های زنجان، طارم، ماهنشان، دندی و ایجرود بوده و 17جایگاه ناحیه ابهر سه شهر سلطانیه و ابهر و خرمدره را پوشش می دهند و شهرستان خدابنده نیز دارای شش جایگاه عرضه فرآورده مایع نفتی است.ایرنا

آدرس کوتاه :