جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

کاهش 1.6 درصدی مصرف نفتگاز بخش حمل و نقل زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

کاهش 1.6 درصدی مصرف نفتگاز بخش حمل و نقل زنجان

شناسه : 248609793

کاهش 1.6 درصدی مصرف نفتگاز بخش حمل و نقل زنجان


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

معاون شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان گفت: میزان مصرف نفتگاز استان در دو ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در بخش های حمل و نقل، کشاورزی، صنایع کاهش و در بخش نیروگاهی روند افزایشی دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی منطقه زنجان، مظفر حریقی افزود: میزان مصرف نفتگاز دو ماهه سال جاری بخش حمل و نقل حدود 40 میلیون و 286 هزار لیتر بوده که این میزان مصرف در قیاس با مصرف 40 میلیون و 953 هزار لیتری مدت مشابه سال قبل 1.6 درصد کاهش دارد.
وی اظهار کرد: این روند کاهشی مصرف در بخش صنعت نیز مشاهده می شود به طوری که میزان مصرف دو ماهه امسال در بخش صنعت پنج میلیون و541 هزار لیتر و مدت مشابه سال قبل پنج میلیون و 90هزار لیتر بود که کاهش 6 درصدی دارد.
حریقی افزود: افزایش یک درصدی مصرف بخش کشاورزی نیز با توجه به مصرف 11 میلیون و 841 هزار لیتری سال جاری نسبت به مصرف 11 میلیون و 698 هزار لیتری مدت مشابه سال قبل حاصل شده است.
معاون شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجانبه میزان ارسالی نفتگاز بخش نیروگاهی نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به روند کاهشی مصرف نفتگاز غیر نیروگاهی روند ارسالی نفتگاز بخش نیروگاهی افزایشی بوده است.
وی اظهار کرد: میزان ارسال نفتگاز نیروگاهی در دو ماهه امسال 29 میلیون و 419 هزار لیتر ثبت شد که درمقایسه با میزان ارسالی مدت مشابه سال قبل با حدود 26 میلیون و 632 هزار لیتری حاکی از افزایش 10 درصدی در میزان ارسالی ها دارد.
حریقی افزود: میزان مصرف نفتگاز نیروگاهی و غیر نیروگاهی این استان طی دو ماهه امسال 87 میلیون و 620هزار لیتر بوده که در قیاس با مدت مشابه سال قبل با مصرف 85 میلیون و 433 هزار لیتری 2.5 درصد افزایش دارد.
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان دارای 52 باب جایگاه عرضه فرآورده نفتی مایع و 39 باب جایگاه عرضه سی ان جی است که از این تعداد جایگاه های عرضه سوخت مایع 29 باب در ناحیه مرکزی و تامین کننده سوخت مورد نیاز شهرستان های زنجان، طارم، ماهنشان، دندی و ایجرود بوده و 17جایگاه ناحیه ابهر سه شهر سلطانیه و ابهر و خرمدره را پوشش می دهند و شهرستان خدابنده نیز دارای شش جایگاه عرضه فرآورده مایع نفتی است.ایرنا

آدرس کوتاه :