جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

پیگیری منطقه ویژه اقتصادی زنجان مطالبه نمایندگان مجلس از دولت - نمایش محتوای خبر

 

 

پیگیری منطقه ویژه اقتصادی زنجان مطالبه نمایندگان مجلس از دولت

شناسه : 57889083

پیگیری منطقه ویژه اقتصادی زنجان مطالبه نمایندگان مجلس از دولتپیگیری منطقه ویژه اقتصادی زنجان مطالبه نمایندگان مجلس از دولت

معاون اول رییس جمهور گفت: دولت تلاش می کند اعتبارات مورد نیاز اجرای این طرح ها را هرچه زودتر به استان اختصاص دهد تا زمینه رشد، توسعه و آسایش هرچه بیشتر مردم این منطقه فراهم شود.

محمدرضا رحیمی در جلسه ملاقات مجمع نمایندگان استان زنجان، اظهار داشت: برخی بخش ها و شهرهای استان زنجان که برای آنها پیشنهاد ارتقاء‌ داده شده، توسط دولت بررسی و درصورت امکان و همخوانی با ضوابط و معیارهای تقسیمات کشوری، نسبت به ارتقاء آنها اقدام خواهد شد.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به ضرورت معرفی هرچه بیشتر فیلسوف برجسته کشور شیخ شهاب الدین سهروردی ( شیخ الاشراق ) خاطر نشان کرد: احداث بنیادی به نام این فیلسوف بزرگ در زادگاه وی، زنجان، ‌اقدامی ارزشمند است و دولت از این امر حمایت می کند.

رحیمی در ادامه از گنبد سلطانیه زنجان به عنوان یکی از آثار مهم معماری ایرانی و از بزرگترین گنبدهای آجری جهان یاد کرد و افزود : زنجان آثار تاریخی و کهن فراوانی دارد که باید با توجه بیشتر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گام های بزرگی در زمینه معرفی این آثار و توسعه گردشگری در استان برداشته شود.

معاون اول رییس جمهور همچنین گسترش خطوط ریلی و احداث راه آهن را گامی در جهت تسهیل در جابجایی کالا و توسعه ترانزیت دانست و گفت: بخش زیادی از راه آهن تهران- تبریز از استان زنجان عبور می کند و می تواند علاوه بر ایجاد رفاه برای مردم، نقش موثری در زمینه توسعه ترانزیت کالا و اشتغالزایی در استان داشته باشد و دولت نیز طرح دو خطه کردن راه آهن این مسیر را در دستور کار خود دارد و آن را پیگیری می کند.

وی اظهار امیدواری کرد با تلاش دولت و پیگیری های مسئولین و نمایندگان استان زنجان، زمینه های رشد و ترقی و خدمت رسانی هرچه بیشتر به مردم این منطقه فراهم شود.(مهر)

آدرس کوتاه :