سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

پویش زنجان همدل، نوروز بدون زندانی جرایم غیر عمد - نمایش محتوای خبر

 

 

پویش زنجان همدل، نوروز بدون زندانی جرایم غیر عمد

شناسه : 375868029

پویش زنجان همدل، نوروز بدون زندانی جرایم غیر عمدمدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان به اتفاق رئیس ستاد دیه با حضور در صدا و سیمای مرکز زنجان با رئیس رسانه استانی دیدار و تبادل نظر کردند.

در این جلسه که معاونین و مدیران مرکز هم حضور داشتند آقای لطیفی با تبریک مبعث حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) با تاکید براین مطلب که آسیب های اجتماعی در کمین خانواده زندانیان است افزود: مجازات زندان اگر چه به عنوان یک راهکار برای اصلاح، درمان، پیشگیری و رعایت عدالت درجامعه در مواجهه با قانون شکنان و مجرمان پذیرفته شده، اما آسیب‌ های ناشی از آن، خانواده زندانی را در ردیف قربانیان واقعی جرم قرار داده است.

مدیرکل مرکز با اشاره به در پیش بودن اعیاد مبعث، نوروز، نیمه شعبان و ولادت امام حسن مجتبی(ع) گفت: با راه اندازی پویش استانی « زنجان همدل » تلاش داریم تا آغاز سال نو زندانیان جرایم غیر عمد و محبوسین بدهکار با ایثار خیرین سخاوتمند استان در لحظه تحویل سال 1400 در کنار خانواده هایشان باشند.

رئیس رسانه استانی تصریح کرد: اگرچه خانواده‌ زندانیان تقصیری‌ در اتفاقی که افتاده ندارند، اما رنج‌ های این اتفاق، آسیب‌ های فرهنگی، اخلاقی و اقتصادی زیادی را بر آن‌ها تحمیل می‌کند و از این ‌رو، احتمال آسیب‌ هایی مانند طلاق، ناامنی، فقر و مشکلات روانی در میان این خانواده‌ ها بسیار زیاد است.

وی بر فرهنگ سازی اخذ رضایت از شاکیان به واسطه دخالت ریش سفیدان، معتمدین، والدین شهدا و روحانیت تاکید کرد و از آمادگی بخش های مختلف رسانه استانی اعم از سیما، صدا، خبر و فضای مجازی بمنظور جریان سازی این عمل خداپسندانه خبر داد.

مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان هم با تقدیر از توجه رسانه استانی به این کار خیر و خداپسندانه از موفقیت برنامه های صدا و سیمای مرکز زنجان در رمضان سال گذشته خبر  داد و افزود: به همت رسانه استانی در سال 1398 با جذب33میلیارد تومان200زندانی زن و مرد جرائم غیر عمد آزاد و از ابتلاء بیش از800 نفر از خانواده های آنان با معضلات اجتماعی پیشگیری به عمل آمد.

آقای جوادی با اعلام وجود117 نفر از محکومین جرایم غیر عمد در ندامتگاه های استان افزود: حدود36 میلیارد تومان اعتبار برای آزادی این محبوسین مورد نیاز است.

وی با اشاره به این مطلب که97 درصد زندانیان جرایم غیرعمد متأهل هستند افزود: 15درصد فرزندان این خانواده ها فاقد گوشی هوشمند و تبلت برای ادامه تحصیل هستند که توجه خیرین نوعدوست استان را می طلبد.

مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان با استقبال از پویش زنجان همدل تصریح کرد: این طرح برای نخستین بار در زنجان انجام می شود و یقینا تبدیل به الگوی کشوری آزاد سازی زندانیان غیرعمد خواهد بود. در ادامه این جلسه حاضرین به طرح نظرات و پیشنهادات خود بمنظور تسریع در آزادی زندانیان تا قبل از سال جدید پرداختند.

 

 

آدرس کوتاه :