سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

پرداخت زکات در استان زنجان افزایش 30 درصدی یافته است - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت زکات در استان زنجان افزایش 30 درصدی یافته است

شناسه : 340881857

پرداخت زکات در استان زنجان افزایش 30 درصدی یافته است


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان از افزایش 30 درصدی پرداخت زکات در استان زنجان خبر داد.

هدایت صفری اظهار کرد: اداره کل کمیته امداد استان زنجان به منظور بهر‎‌ه‌گیری از ظرفیت خیران در بحث کمک به محرومان اقدام به جمع‌آوری زکات می‌کند.

وی با اشاره به اینکه زکات از بعد دینی و اقتصادی و فرهنگی دارای اهمیت بالایی است، اضافه کرد: جمع‌آوری زکات با حکم حکومتی انجام می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان با بیان اینکه طبق آمار تاکنون 75 میلیارد ریال زکات در استان زنجان جمع‌‌آوری شده است، تصریح کرد: این آمار نسبت به سال گذشته 33 درصد افزایش یافته است.

صفری با اشاره به اینکه سال گذشته میزان زکات پرداختی در استان 57 میلیارد ریال بود، افزود: خوشبختانه با تلاش‌های انجام شده تا حدودی زکات احیا شده ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم که باید در این زمینه فعالیت بیشتری شود.

وی در ادامه به هزینه‌کرد زکات جمع‌‌آوری شده نیز اشاره کرد و گفت: امسال 45 میلیارد ریال از درآمدهای زکات در امور عام المنفعه، کمک معیشت، تحصیل، درمان، مسکن و ارتقای شاخص‌های بهداشتی هزینه شده است.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی استان زنجان ادامه داد: ظرفیت بالقوه استان زنجان 32 میلیارد تومان است که باید برای رسیدن به این میزان تلاش بیشتری در استان صورت گیرد.فارس

آدرس کوتاه :