جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

ویژه برنامه ولادت امام حسین (ع) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه ولادت امام حسین (ع)

ویژه برنامه ولادت امام حسین (ع)


Loading the player...

سیمای استانی مرکز زنجان به مناسبت میلاد سومين بهار ولايت، امام حسین (ع) ویژه برنامه ای تدارک دیده است که این برنامه شامل سخنرانی، مولودی خوانی و ...است.این برنامه شب میلاد از سیمای استانی مرکز زنجان پخش می شود.

ام‏ ايمن، تمام ديشب را نخوابيده است. اين شب‏ها، مدينه فرشته‏ باران است و هوا بوي بشارتي سبز و سرخ مي‏دهد؛ بوي مراتع سبزي كه غروب، به تماشايشان نشسته باشي.
زمين، شانه‏ هايش را براي قدوم آسماني فرزند خورشيد، تكانده است و يحيي ابن زكريا، از پس ِ پرده‏ هاي غبارآلود تاريخ، دوباره متولد خواهد شد.
ام ايمن، تمام ديشب را نخوابيده و گريه‏اش، براي لحظه‏ اي بند نيامده است. چند روزي بيشتر به سوم شعبان سال دوم هجري نمانده و التهاب غريبِ اشيا و بهت ثانيه‏ ها و دقيقه‏ ها، بوي ترديد دارد. هوا رنگِ دلهره به خود گرفته است و خاك، سرخيِ شرم. حسين عليه‏السلام ، بر زمين قدم بگذارد؟ زميني كه رسم مهمان‏ نوازي آسمانيان نمي‏داند؟! زميني كه يك‏بار براي هميشه، مسيح را در آن ميزباني كردند؟! زميني كه يحيي ابن زكريا را بر عرصه‏ اش سر بريدند و براي پليدي بردند كه حكم قتل زندگي را صادر كرد؛ زميني كه... .
ام ايمن، تمام ديشب را نخوابيده و گريه‏اش لحظه‏ اي بند نيامده است. او در عالمِ رؤيا، پاره‏ هاي تن پيامبر را در خانه خود يافته است. چه چيز وحشتناك‏ تر از آلوده شدن خانه‏اش به خون پيامبر؟! اعضاي تن پيامبر، در خانه او چه مي‏كنند؟!
ام ايمن، آن‏قدر پريشان است كه تمام همسايه‏ ها را هم نگران كرده و به سراغ پيامبر فرستاده است.
پيامبر اين روزها در انتظار يكي از بهترين ساكنان روي زمين است و چشم در راهِ يكي از برترين جوانان اهل بهشت دارد و چشم در راه طاووس ِ اهل بهشت، كشتي نجات، ستاره امان اهلِ زمين و بيشترين سهم خود را از گل‏هاي روي زمين دارد.
ام ايمن تمام ديشب را نخوابيده است... و پيامبر خوابِ او را اين‏گونه تعبير مي‏كند كه: «اي ام ايمن، به زودي فاطمه فرزندي به دنيا مي‏آورد كه تو دايه او خواهي بود و به او شير خواهي داد پس بعضي از اعضاي پيكر من و پاره تن من در خانه تو خواهد بود».
تاريخ را بشارتِ ظهور
آب را بشارتِ تولد روشني باد و تاريخ را بشارتِ ظهورِ يك تحول جاويدان!
زمين، تندتند نفس مي‏زند و صداي گام‏هاي روشني از دور مي‏آيد؛ از سمتِ افق. آب، چند چنگ بر گلو دارد و سخت احساسِ تشنگي مي‏كند.
شمشيرها، در اعماق تاريخ، سر خم مي‏كنند و نيزه‏ها در آسمان زار مي‏زنند.
فرشته‏ها، لحظه‏اي لبخند مي‏زنند و لحظه‏اي بغض مي‏كنند.
«اسماء»، صبح عليه‏السلام را پيچيده در پارچه‏اي سفيد، در آغوش پيامبر مي‏گذارد. پيامبر صلي‏الله‏عليه‏و‏آله در گوشِ راست صبح، اذان مي‏گويد و در گوشِ چپ، اقامه و بعد، صبح را در آغوش مي‏كشد و مي‏بويد و مي‏گريد. «اسماء» مي‏پرسد: پدر و مادرم فدايت براي چيست اين گريه؟ و پيامبر مي‏فرمايند: «براي صبح.» اسماء مي‏پرسد: او كه هم‏اكنون متولد شد! و پيامبر مي‏فرمايند: او را گروهي ظالم، بعد از من به شهات مي‏رسانند. بعدها پيامبر، بشارت امتداد سرخي صبح را تا بي‏نهايت مي‏دهد. و بعدها، چهره شفق‏گونِ صبح، روي نيزه، شكستِ شمشير مقابل خون را فرياد مي‏كند.
«سلام بر تو روزي كه متولد شدي
و روزي كه از دنيا رخت بستي
و روزي كه (دوباره) زنده مبعوث مي‏شوي».

ـ خجسته باد آمدن سومين بهار ولايت و مبارك باد اين طلوع سبز بي‏ پايان!

 

سال تولید: 1394

تهیه کننده: محمد جواد حسینخانی

تدوین گر: اصغر باقری

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.