جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز زنجان در تاسوعا و عاشورای حسینی - نمایش محتوای خبر

 

 

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز زنجان در تاسوعا و عاشورای حسینی

شناسه : 370020178

ویژه برنامه های صدا و سیمای مرکز زنجان در تاسوعا و عاشورای حسینیبا توجه به شیوع بیماری کرونا و دستورالمل های ستاد ملی مدیریت این بیماری، محدودیت های عزاداری سنتی و لزوم  رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی، رسانه استانی برنامه ریزی ویژه ای به منظور سوگواری سرور و سالار شهیدان در تاسوعا و عاشورا انجام داده است.

امسال با توجه به شرایط موجود دسته حسینیه اعظم برگزار نخواهد شد و  کاروان رزمایش کمک های مومنانه حسینیه اعظم زنجان و سپاه انصارالمهدی (عج) استان در یوم العباس در مسیر دانشگاه زنجان تا میدان جهاد و همچنین عزاداری زنده بدون حضور مردم در حسینیه اعظم را ، به صورت زنده از شبکه اشراق پخش خواهد شد .

شبکه استانی سیما عزاداری مردم حسینی زنجان در هیئت عزاداری احمدیه واقع در میدان امیرکبیر در روز تاسوعای حسینی و همچنین هیئت عزاداری مکب الزهراء در مسجد جامع زنجان در روز عاشورا و با راعایت پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد از ساعت 17 به صورت زنده بوشش خواهد داد .

همچنین هیات حسینی استان میهمان استودیوی حسینیه اشراق هستند تا در قالب 9برنامه از صبح روز جمعه تا عاشورای حسینی پیام عشق و ارادت خود را به ساحت سرور و سالار شهیدان اعلام کنند.

پخش سیمای اشراق هم گزیده تصاویر عزاداری دسته جات عظیم حسینه و زینبه را در این ایام به فراخور پخش خواهد کرد.

شبکه استانی صدا هم با ویژه برنامه عشق قافله سی، از ساعت17الی19 روزهای جمعه تا دوشنبه به پوشش مراسم عزاداری فاطمیون، احمدیه مکتب الزهرا  و عزاداری شهرستانها می پردازد.

علمدار عنوان ویژه برنامه روز تاسوعاست که از ساعت10صبح بمدت 60دقیقه با حضور کارشناسان و صاحبنظران به بررسی ابعاد مختلف حماسه تاریخی کربلا خواهد پرداخت.

حسین عزاسی عنوان دیگر برنامه معاونت صداست که از ساعت 10 صبح روز عاشورا باحضور مادحین، شاعرین و کارشناسان به ذکر مناقب سید و سالار شهیدان می پردازد.

معاونت اطلاعات و اخبار مرکز ضمن پوشش کامل خبری تمام رویدادهای مذهبی تاسوعا و عاشورای حسینی، رزمایش کمک های مومنانه حسینیه اعظم زنجان در یوم العباس که بدون حضور عزاداران برگزار می شود را پوشش می دهد.

گزارش های خبری و تولیدی بصیرت عاشورایی، زنجان سیه پوش حسین، آخرین نماز حسین(ع) و پوشش خبری نماز ظهر عاشورا از دیگر آیتم های خبر است.

همچنین دو گزارش تبیینی در خصوص لزوم رعایت مفاد بهداشتی و عدم مسافرت غیر ضروری از آیتم های بخش خبری یوم العباس خواهد بود.

معاونت فضای مجازی مرکز هم با تولید 50 قطعه ویدئو، 10 استوری، 5پوستر برنامه تلویزیونی"مجازیست" بروز رسانی صفحه ویژه محرم و حسینیه مجازی، دریافت تصاویر مردمی پویش هرخانه یک حسینیه و تولید فتوکلیپ با این تصاویر همراه مخاطبان فضای مجازی خواهد بود.

 

آدرس کوتاه :