سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۱ فروردین ۱۴۰۰

ولایت‌مداری، استکبارستیزی و ترویج دین از آرمان‌های بلند شهداست - نمایش محتوای خبر

 

 

ولایت‌مداری، استکبارستیزی و ترویج دین از آرمان‌های بلند شهداست

شناسه : 74032546

ولایت‌مداری، استکبارستیزی و ترویج دین از آرمان‌های بلند شهداست


زنجان

زنجان

حجت‌الاسلام مسیح‌الله میرزایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌دره با تسلیت ایام شهادت صدیقه طاهره (س) و در تبیین شخصیت آن حضرت گفت: حضرت زهرا (س) بانوی یگانه اسلام است که باید الگوی همه مسلمانان و به ویژه شیعیان باشد.

وی با طرح بخشی از سنت و سیره عملی حضرت زهرا (س) از قبیل ساده‌زیستی، قناعت، همسرداری، احترام به والدین، ارتباط با همسایه عنوان کرد: از جمله آسیب‌های جدی و پرخطر برای جامعه امروزی که منشا گرفتاری‌های زیادی نیز شده فاصله گرفتن از سنت و سیره حضرت زهرا (س) در حوزه خانواده، اجتماع، سیاست و فرهنگ است.

خطیب جمعه خرم‌دره در ادامه ضمن سفارش به تقوای الهی از اعضای مجلس خبرگان رهبری به جهت حرکت هوشمندانه و به موقع در انتخاب ریاست خبرگان رهبری تقدیر کرد.

وی ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدا به مناسبت 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید اظهار کرد: به تعبیر رسول اکرم برای هر بر و نیکی می‌توان، فوقی تصور کرد اما تنها کشته شدن در راه خداست که به عنوان نیکی و بر مافوقی ندارد.

میرزایی با اشاره به جایگاه والای شهید در دین اسلام گفت: شهید با تقدیم تمام هستی خود همه محسنین و ایثارگران عالم را خجل و شرمنده کرده است.

وی در راستای تشریح عظمت حرکت شهیدان دوران دفاع مقدس اظهار کرد: مفاهیمی همچون ایثار، عشق، رابطه امام و ماموم، شهادت و ولایت‌مداری پس از واقعه عاشورا خانه به دوش و بلا تفسیر مانده بود اما این شهدا همه آن مفاهیم بلند قدسی را در آن مقطع تاریخی به بهترین وجه تفسیر و سربازی خویش را به دین و ولایت به اثبات رساندند و شجره طیبه دین را بار دیگر با خلق کربلایی دیگر آبیاری کردند.

امام جمعه موقت خرم‌دره در پایان با تاکید بر رسالت آحاد مردم و مسئولان در راستای پاسداشت آرمان‌های شهدا تصریح کرد: استکبارستیزی، ولایت‌مداری و ترویج دین، مبارزه با رانت‌خواری، باندبازی و تبعیض از آرمان‌های بلند شهدا بوده که برای تحقق این مفاهیم بلند آنان از هیچ تلاشی دریغ نکرده و بالاترین هستی خود را که جان‌شان بوده تقدیم کرده‌اند.

وی تصریح کرد: کوتاهی مردم در حفظ آرمان‌ها و قصور مسئولان در زنده‌ نگه‌داشتن فرهنگ شهدا و خدمتگزاری خالصانه به مردم جفایی عظیم و گناهی نابخشودنی در حق گلگون‌کفنان خواهد بود.فارس

آدرس کوتاه :