جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

هلال احمر زنجان به یک هزار و 84 حادثه دیده امداد رسانی کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

هلال احمر زنجان به یک هزار و 84 حادثه دیده امداد رسانی کرد

شناسه : 227633965

هلال احمر زنجان به یک هزار و 84 حادثه دیده امداد رسانی کرد


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: امدادگران جمعیت هلال احمر این استان از آغاز طرح امداد و نجات نوروزی تاکنون به یک هزار و 84 حادثه دیده امدادرسانی کردند.

غفور آقاجانلو افزود: این افراد بر اثر وقوع 92 مورد حادثه نیاز به امداد رسانی پیدا کرده بودند که 33 مورد آن مربوط به سانحه رانندگی، 50 مورد مراجعه حضوری، شش مورد گرفتاری در میان برف و کولاک، یک مورد امداد کوهستان، یک مورد حادثه شهری و یک مورد نیز حادثه ساحلی بود.
وی اظهار کرد: بر اثر این حوادث 413 نفر مصدوم شده بودند که 302 نفر آنان به صورت سرپایی مورد مداوا و درمان قرار گرفتند و 17 نفرشان به مراکز درمانی انتقال داده شدند و 9 نفر نیز در صحنه فوت کردند.
آقاجانلو افزود: در طول مدت یاد شده تعداد 360 نفر در راه مانده نیز در پایگاه های امداد و نجات جاده ای این جمعیت و مساجد شهرستانهای زنجان، ابهر، خرمدره و ماهنشان، از سوی این جمعیت اسکان داده شدند.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در طول این مدت برای یاری رسانی به حادثه دیدگان 133 دستگاه آمبولانس، 28 دستگاه خودرو نجات و رهاسازی، سه دستگاه خودرو کمک دار بکار گرفته شد.
آقاجانلو تعداد تیم های عملیاتی و نیروهای شرکت کننده در این ماموریت ها را به ترتیب 180 تیم و 641 امدادگر و نجاتگر ذکر و اظهار کرد: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر استان زنجان در 16 پایگاه ثابت، سیار و موقت مشغول خدمات رسانی به حادثه دیدگان جاده ای هستند.
وی یادآور شد: یک فروند بالگرد سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور نیز در پایگاه های جاده ای این استان مستقر است تا در صورت لزوم به امداد رسانی سریع و به موقع، به یاری حادثه دیدگان بشتابد.ایرنا

آدرس کوتاه :