جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

نیروهای هلال احمر زنجان به 205 مصدوم در ایام نوروز امدادرسانی کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

نیروهای هلال احمر زنجان به 205 مصدوم در ایام نوروز امدادرسانی کردند

شناسه : 58030895

نیروهای هلال احمر زنجان به 205 مصدوم در ایام نوروز امدادرسانی کردندنیروهای هلال احمر زنجان به 205 مصدوم در ایام نوروز امدادرسانی کردند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: طی 20 روز گذشته 25 اسفند تا 14 فروردین 264 نیروی عملیاتی هلال احمر زنجان در قالب 72 تیم مجرب و آماده برای نجات جان 205 مصدوم حادثه رانندگی در محورهای ارتباطی زنجان  امداد رساني كردند.

علی طاهری  ،  افزود: طی 20 روز اجرای طرح نوروزی "25 اسفند تا 14 فروردین" در 47 عملیات مربوط به رهاسازی مصدومان ناشی از حوادث رانندگی شركت كردند.

وی ادامه داد:21 نفر از این مصدومان، توسط آمبولانس های جمعیت هلال احمر زنجان كه در 14 پایگاه امداد جاده ای مستقر هستند به مراكز درمانی انتقال یافتند و مابقی نیز توسط آمبولانس های اورژانس منتقل شدند.

طاهری افزود: همچنین در طی این مدت، 139 نفر از مراجعین به پایگاه های امداد جاده ای این جمعیت كه در محورهای مختلف مستقر می باشند توسط تیم های مربوطه به صورت سرپایی مورد درمان قرار گرفتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: جمعیت هلال احمر استان زنجان با 14 دستگاه آمبولانس، هفت دستگاه خودرو نجات، شش دستگاه خودرو كمك دار پشتیبان، دو دستگاه خودرو آرگو و یك فروند بالگرد، ماموریت های خود را انجام می دهند و تا 17 فروردین نیز به منظور شركت در عملیات امدادرسانی در حالت آماده باش خواهند بود.

طاهری  با بیان اینکه  مجموع نیروهای عملیاتی امداد و نجات شركت كننده جمعیت هلال احمر زنجان در این تعداد تصادف رانندگی رخ داده در محورهای ارتباطی این استان را 264 نفر اعم از  نجات گر، پرسنل امدادی و امدادگر عنوان کرد و افزود: "عملیات رهاسازی" وظیفه اصلی نیروهای های عملیاتی جمعیت هلال احمر در حوادث رانندگی جاده ای است ولی در صورت كمبود آمبولانس های اورژانس در سر صحنه تصادف نسبت به انتقال مصدومان به مراكز درمانی نیز اقدام می كند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: 86 هزار و 184 نفر از زمان آغاز تا پایان طرح ملی راهنمای مسافران نوروزی28 اسفند 91 تا 14 فروردین92  از سوی نیروهای هلال احمر این استان راهنمایی شدند.

طاهری  افزود: این تعداد راهنمایی صورت گرفته توسط نیروهای جمعیت هلال احمر مستقر در 15 پست راهنمای مسافرین نوروزی ایجاد شده درمبادی خروجی و ورودی شهرها در سطح استان زنجان انجام شد تا به صورت سهل تر به اماكن تاریخی دسترسی پیدا كنند.

به گفته طاهری در طول این 17 روز اكیپهای این جمعیت نسبت به پخش انواع بروشور ، كتابچه، نقشه راهنما و سی دی های آموزشی به تعداد 244 هزار و 590 عدد در بین مسافران نوروزی كردند.

طاهری افزود: در هفت ایستگاه فضای دوستدار كودك ایجاد شده از سوی این جمعیت نیز هفت هزار و 466 نفر نسبت به كشیدن نقاشی اقدام و شماری نیز قرآن تلاوت كرده و جایزه دریافت نمودند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان افزود: در طی این مدت تعداد 15 هزار و 887 نفر نیز جهت اندازه گیری فشارخون و انجام تست قند خون به هفت ایستگاه سلامت ایجاد شده از سوی جمعیت هلال احمر استان زنجان مراجعه و خدمات لازم ارایه شد.

طاهری افزود: همچنین در طول این مدت هشت هزار و 873 نفر برای اقامه نماز اول وقت به هفت خیمه نماز برپا شده از سوی این جمعیت مراجعه داشتند.(مهر)

آدرس کوتاه :