روز شمار تاریخ زنجان

نوزدهم بهمن

نوزدهم بهمن


1 - اولین انتخابات مجلس شورای اسلامی در زنجان با شرکت اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان همه طیف های سیاسی سهیم در انقلاب آغاز شد. اولین اقدام در این زمینه به دعوت دفتر هماهنگی همکاری های مردم با ریاست جمهوری برداشته شد. این دفتر بعد از ظهر روز جمعه، 19 بهمن 1357، به منظور بحث و تبادل نظر پیرامون کنگره انقلاب اسلامی و تیز تعیین ضوابط معرفی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و ایجاد جو تفاهم و هم فکری، در سالن اجتماعات آموزش و پرورش زنجان جلسه ای برگزار کرد و در این جلسه که تعداد کثری از طبقات مختلف مردم شرکت داشتند، آقای مصباح خاتمی، سرپرست دفتر هماهنگی زنجان و نیز نماینده اعزامی از دفتر تهران سخنانی پیرامون مطالب فوق و چگونگی انتخاب نمایندگان مجلس شورای ملی ایراد کردند»(بیات، 1386: 516).

2- در هشتمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، امروز حجت الاسلام کروبی رئیس مجلس وارد زنجان شد. بهره برداری از کارخانه50 هزار تنی کنسانتره روی زنجان از جمله اهداف سفر بود(ايرنا، 79/11/19).

3 – در جشنواره بین المللی خوارزمی پرفسور ثبوتی اول شد. پرفسور ثبوتی در زمیته تحقیقات بنیادی و کاربردی از چهاردهمین جشنواره بین المللی خوارزمی حائز رتبه اول شد و طی مراسمی از سوی رئیس جمهور مورد تجلیل قرار گرفت. هیئت داوران این جشنواره بین المللی سه شنبه گذشته در ساختمان اجلاس سران کشورهای اسلامی 27 طرح در بخش داخلی 10طرح در بخش خارجی و 3 طرح در بخش ایرانیان مقیم خارج را برگزیدند(هفته نامه پیام زنجان، 79/11/20).

4- در مراسم معرفی قهرمان قهرمانان ملی استانها در سال 82 که از شبکه سوم پخش شد پنج ورزشکار زنجانی همراه با ورزشکاران سایر استان های کشور معرفی و لوح تقدیر دریافت کردند. اسامی این افراد به شرح زیر بوده است: زهرا تقی بیگلو در رشته دو میدانی معلولان جهان، حسن و حسین روحانی در رشته کاراته، حسن غفاری در رشته کاراته نوجوانان جهان، عباس سعیدی تنها در رشته دوچرخه سواری(روزنامه مردم نو، 82/11/20).