جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

نهادینه شدن نورانیت در وجود نوجوانان مانوس با نماز - نمایش محتوای خبر

 

 

نهادینه شدن نورانیت در وجود نوجوانان مانوس با نماز

شناسه : 341337037

نهادینه شدن نورانیت در وجود نوجوانان مانوس با نماز


خبر/فرهنگی

خبر/فرهنگی

نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت: افرادی که در سنین نوجوانی به نماز انس پیدا می‌کنند، نورانیت در وجود آنها نهادنیه می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین علی خاتمی در جمع دانش‌آموزان زنجانی با اشاره به اینکه نماز فرصتی برای تقرب به خداوند است، اظهار کرد: انسان‌های هوشمند کسانی هستند که از این فرصت به خوبی استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه برای اقامه نماز مقدماتی لازم و واجب است که قبل از اقامه باید انجام شود، تصریح کرد: برای مثال وضو و غصبی نبودن محل نماز، اذان و اقامه از جمله ملزومات اقامه نماز است.

امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه اذان و اقامه یک نوع آمادگی برای اقامه نماز است، اضافه کرد: مسئله نماز ما این مقدمات که دارد، در واقع ما را آماده پرواز می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با اشاره به اینکه هرکدام از مقدمات یک نوع آمادگی هستند، اضافه کرد: هیچکدام از این امور بی دلیل نیست و باید انجام شود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه خداوند بی‌منت انسان‌ها را خلق کرده و به آنها اندیشه و فکر بخشیده است، تصریح کرد: در مقابل نعمت‌هایی که خداوند عطا کرده است، سجده برای خداوند واجب است و این سجده تنها مختص خداوند است.

وی با اشاره به ارکان نماز و فلسفه اقامه نماز گفت: در واقع در نماز ما وقتی سلام می‌دهیم به خودمان نیز سلام می‌‎کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین خاتمی با اشاره به اینکه برخی از افراد بلافاصله پس از تمام شدن نماز از سر سجاده بلند می‌شوند، اضافه کرد: بزرگان دینی علاوه بر مقدمات نماز به مؤخرات نماز نیز تأکید بسیاری دارند، بنابراین باید توجه زیادی به این موضوع داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان در ادامه ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه اظهار کرد: ایشان علاوه بر اموراتی که در زندگی خود داشتند به تعقیبات نماز نیز توجه ویژه‌ای داشتند.

وی در پایان با تأکید بر آغاز  اقامه نماز از سنین نوجوانی افزود: افرادی که در سنین نوجوانی به نماز انس پیدا می کنند، نورانیت در وجود آنها نهادنیه می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان تصریح کرد: امیدواریم همین امر نیز موجب سعادتمندی آنها در دنیا و آخرت شود.فارس

آدرس کوتاه :