جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

نخستین واحد صنعتی تولید قارچ خوراکی در خدابنده راه‌اندازی شده است/ توزیع ۷۷ هزار و ۸۹۰ اصله نهال یارانه‌دار در خدابنده - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین واحد صنعتی تولید قارچ خوراکی در خدابنده راه‌اندازی شده است/ توزیع ۷۷ هزار و ۸۹۰ اصله نهال یارانه‌دار در خدابنده

شناسه : 340615679

نخستین واحد صنعتی تولید قارچ خوراکی در خدابنده راه‌اندازی شده است/ توزیع ۷۷ هزار و ۸۹۰ اصله نهال یارانه‌دار در خدابنده


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خدابنده گفت: نخستین واحد صنعتی قارچ خوراکی با ظرفیت تولید ۳۰۰ تن در "دوتپه سفلی" خدابنده راه‌اندازی شده است.

علی عیوضی با بیان اینکه بیشترین میزان تجهیز به سیستم آبیاری نوین کشاورزی استان زنجان در شهرستان خدابنده انجام شده است، اظهار کرد: در دوران دولت تدبیر و امید 4 هزار و 289 هکتار از مزارع این شهرستان به سیستم آبیاری نوین تجهیز شده است.

وی با بیان اینکه ۲۷۱ میلیارد ریال برای تجهیز مزارع شهرستان خدابنده به سیستم‌ آبیاری‌های نوین اعتبار صرف شده است، اضافه کرد: ۱۵ حلقه چاه به طول ۳۳ هزار و ۵۳۴ متر نیز برای انتقال آب کشاورزی لوله‌گذاری و کانال احداث شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خدابنده با اشاره به اجرای سد انحرافی در این شهرستان گفت: این سد در منطقه "قوچ داش" و با اعتبار ۱۹۰ میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفته است.

عیوضی با بیان اینکه ۳۷۱ میلیارد ریال تسهیلات خرید تجهیزات مکانیزاسیون کشاورزان اعطا شده است، اضافه کرد: در همین راستا ۲۰ دستگاه کمباین، ۵۱۸ دستگاه تراکتور و ۵۱۸ دستگاه ادوات کشاورزی خریداری شده است.

وی با بیان اینکه توسعه بخش دامداری در بخش‌های گاوداری، مرغداری، پرورش گوساله و بره‌پروری در دستور کار سازمان جهادکشاورزی شهرستان خدابنده قرار گرفته است، ابراز کرد: در این راستا ۷۳ میلیارد تسهیلات اعطا و برای ۱۶۷ نفر نیز اشتغال‌زایی شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خدابنده با اشاره به تاسیس سردخانه با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به ظرفیت 10 هزار تن در شهرستان خدابنده، بیان کرد: نخستین واحد صنعتی قارچ خوراکی شرکت رستاک با تولید ۳۰۰ تن در "دوتپه سفلی" خدابنده راه‌اندازی شده است.

عیوضی با بیان اینکه احداث گلخانه تمام مکانیزه هیدروئونیک با اعتبار 12.5 میلیارد ریال و به همت بخش خصوصی در شهرستان خدابنده راه‌اندازی شده است، گفت: ۳۲ واحد قارچ خوراکی خانگی با ظرفیت 100 تن در سال نیز با کمک سازمان جهاد کشاورزی راه‌اندازی شده است.

وی از توزیع ۷۷ هزار و ۸۹۰ اصله نهال یارانه‌دار برای تولید انواع درختان میوه در شهرستان خدابنده خبر داد و افزود: در راستای طرح خودکفایی تولید گندم در کشور نیز، ۲۱۰ هزار تن گندم در شهرستان خدابنده تولید شده است.فارس

آدرس کوتاه :