سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

میزان بارش ها در زنجان ۱۹ درصد افزایش دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

میزان بارش ها در زنجان ۱۹ درصد افزایش دارد

شناسه : 242737333

میزان بارش ها در زنجان ۱۹ درصد افزایش دارد


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیر کل هواشناسی استان زنجان گفت: از آغاز سال زراعی گذشته تا ۲۰ اردیبهشت ماه میزان بارش ها در استان ۱۹ درصد افزایش دارد.

احد یاغموری به میزان بارش ها در استان زنجان از آغاز سال زراعی تا ۲۰ اردیبهشت ماه اشاره کرد و افزود: میزان بارش ها در استان زنجان ۲۸۸ میلی متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد و نسبت به میانگین بلند مدت هم پنج درصد رشد دارد. 

وی اظهار کرد: طی این بازه زمانی میانگین بارش ها در شهر زنجان ۲۶۴ میلی متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته سه درصد کاهش و نسبت به میانگین بلند مدت هم هشت درصد افزایش دارد. 

مدیر کل هواشناسی استان زنجان تاکید کرد: طی این بازه زمانی بیشترین بارش ها مربوط به شهر قیدار با ۳۹۲ میلی متر و کمترین بارش مربوط به شهر ماه نشان ۲۱۴ میلی متر بوده است. 

یاغموری به وضعیت جوی استان زنجان طی چند روز آینده اشاره کردو یاد آورشد: از امروز افزایش موقت ابر را در استان شاهد خواهیم بود و وزش باد و بارش پراکنده باران استان زنجان را فرا می گیرد. 

وی به وضعیت دمایی استان زنجان طی چند روز آینده اشاره کردو گفت: دمای استان زنجان از امروز تا روز دوشنبه هر روز دو درجه گرم می شود. مهر

 

آدرس کوتاه :