جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

مناسب سازی همه اماکن دستگاه های دولتی زنجان برای معلولان طی سه سال آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

مناسب سازی همه اماکن دستگاه های دولتی زنجان برای معلولان طی سه سال آینده

شناسه : 249561393

مناسب سازی همه اماکن دستگاه های دولتی زنجان برای معلولان طی سه سال آینده


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده طی سه سال آینده عملیات مناسب سازی ویژه معلولان در سطح همه ساختمان های دستگاه های دولتی موجود در این استان انجام می شود.

رحیم عصفوری افزود: در زمان حاضر ضوابط و استانداردهای مناسب سازی ویژه معلولان در ساختمان های در دست احداث این استان با دقت و جدیت اجرا می شود.
وی با بیان اینکه برخی ساختمان های موجود دستگاه های دولتی در زنجان نیازمند تغییر و اصلاحاتی برای مناسب سازی هستند، اظهار کرد: متاسفانه اعتباری تحت عنوان مناسب سازی در اختصاص بودجه به سازمان ها، وجود ندارد ولی دستگاه های اجرایی می توانند از محل اعتباراتی که برای تعمیرات در اختیار آنها گذاشته می شود برای اجرای برخی مولفه های اولویت دار مناسب سازی، استفاده کنند.
عصفوری به اولویت بندی شاخص ها و مولفه های «مناسب سازی» در سطح اماکن دولتی و عمومی اشاره کرد و گفت: اجرای حداقل شاخص های مناسب سازی همچون سرویس بهداشتی و رمپ معلولان در این اماکن از الزامات اساسی است.
وی تاکید کرد: لازم است از سوی سازمان های متولی، در اعطای مجوز فعالیت برای اماکنی همچون مطب ها و کلینیک های پزشکی خصوصی که عملکرد عمومی دارند، ملاحظات مناسب سازی محل فعالیت نیز مدنظر قرار داده شود.
بر اساس ارزیابی که سال گذشته از سوی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی سازمان بهزیستی از وضعیت مناسب سازی در سطح ساختمان های 39 دستگاه اجرایی در سطح استان ها انجام شد، استان زنجان از حیث مناسب سازی در سطح اداره های کل دستگاه های اجرایی با 49 درصد مناسب سازی در رتبه 13 در میان 31 استان کشور قرار گرفت.ایرنا

آدرس کوتاه :