جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

مصرف فرآورده های نفتی در زنجان افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

مصرف فرآورده های نفتی در زنجان افزایش یافت

شناسه : 257730276

مصرف فرآورده های نفتی در زنجان افزایش یافت


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از افزایش دو درصدی مصرف فرآورده های نفتی طی سه ماهه اول امسال در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه زنجان محمود آقا محمدیان با اعلام این مطلب افزود: طی سه ماهه اول سال جاری حدود 191 میلیون و 500 هزار لیتر انواع فرآورده های نفتی در این استان مصرف شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با مصرفی در حدود 188میلیون و 200 هزار لیتر افزایش دو درصدی را نشان می دهد.
وی اظهار کرد: میزان مصرف بنزین موتور با حدود 79 میلیون لیتر طی سه ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با مصرف 80 میلیون و 600 هزار لیتر نشان از کاهش دو درصدی دارد.
آقا محمدیان افزود: بر این اساس در استان شاهد افزایش 9 درصدی مصرف نفتگاز بخش غیر نیروگاهی طی سه ماهه سالجاری نسبت به مدت مشابه پارسال هستیم، به طوری که میزان مصرف در 93روز امسال 102 میلیون و 200 هزار لیتر و مصرف مدت مشابه سال قبل نیز 92 میلیون و 300 هزار لیتر است.
وی بیان کرد: روند کاهشی میزان مصارف نفت سفید و نفتکوره نیز با توجه به گازکشی مصارف خانگی و از طرفی تبدیل سوخت در سه ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه ادامه داشته به طوری که میزان مصرف نفت سفید طی مدت یاد شده امسال 9 میلیون و 300هزار لیتر لیتر بوده و میزان مصرف مدت مشابه نیز 10 میلیون و 700 هزار لیتر که این میزان مصرف حاکی از یک کاهش 13درصدی در مصرف نفت سفید دارد.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان ادامه داد: مصرف نفتکوره نیز در سه ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل با کاهشی حدود 56 درصد رو به رو بوده است، که میزان مصرف سال جاری دو میلیون لیتر و مصرف مدت مشابه سال قبل نیز حدود چهار میلیون و 600هزار لیتر به ثبت رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: میزان مصرف سه ماهه سال جاری در فرآورده های نفتی کاهشی بوده است.
شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان دارای 52 باب جایگاه عرضه فرآورده نفتی مایع و 39 باب جایگاه عرضه سی ان جی است که از این تعداد جایگاه های عرضه سوخت مایع 29 باب آن در ناحیه مرکزی و تامین کننده سوخت مورد نیاز شهرستان های زنجان، طارم، ماهنشان، دندی و ایجرود بوده و 17جایگاه ناحیه ابهر سه شهر سلطانیه و ابهر و خرمدره را پوشش می دهند و شهرستان خدابنده نیز دارای شش جایگاه عرضه فرآورده مایع نفتی است.ایرنا

آدرس کوتاه :