جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

مسجد بین‌راهی وقفی در دستجرده طارم احداث می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مسجد بین‌راهی وقفی در دستجرده طارم احداث می‌شود

شناسه : 341240381

مسجد بین‌راهی وقفی در دستجرده طارم احداث می‌شود


خبر/فرهنگی

خبر/فرهنگی

مسجد بین‌راهی وقفی در دستجرده طارم با نیت خیرخواهانه یک خیر و همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان ساخته می‌شود.

مسجد مرکز عبادت، بندگی خدا و اجتماع فرهنگی مسلمانان است و به فرموده رسول اکرم (ص) «هر کس مسجدی برای خدا بسازد، خداوند خانه‌ای بزرگتر از آن در بهشت برای او بنا می‌کند».

با توجه به نقش محوری مساجد در تربیت دینی افراد، همواره در طول زمان اهتمام زیادی برای ساخت این اماکن مذهبی وجود داشته و واقفان بسیاری کمر همت را بسته و اقدام به ساخت مسجد کرده‌اند.

در همین راستا و با توجه به اینکه وقف نیز یکی از موضوعات مهم در ساخت و سازندگی جوامع به شمار می‌رود، از همین رو، ساخت مسجد از طریق سنت حسنه وقف نیز از جمله اقداماتی است که به صورت مستمر انجام می‌شود.

وقف یکی از سنت‌های حسنه‌ای است که از دیر باز مورد اهتمام شارع مختلف بوده و است و در دین مبین اسلام که افتخار نخستین واقف آن به حضرت محمد مصطفی (ص) است، مسلمانان به تبعیت از پیامبر عظیم‌الشأن خود و با خیراندیشی املاک خود را برای مقاصدی چون مساجد، ترویج و تلاوت قرآن کریم، عزاداری و دارو، درمان و آموزش و... که عمدتا جنبه عمومی دارند، وقف کرده‌اند.

در همین راستا یکی از واقفان طارمی نیز با الگوبرداری از پیامبر اکرم (ص) و در راستای ترویج معارف دینی و قرآنی کاری بزرگ کرده است.

محمد محمدی واقف خیراندیش زنجانی با درک نیاز منطقه در اقدامی خداپسندانه زمین یک هزار متری را برای ساخت مسجد بین‌راهی وقف کرده است.

این خیر طارمی درباره هدف خود برای انجام این عمل خداپسندانه و وقف زمین یک هزار متری برای ساخت مسجد بین‌راهی می‌گوید: بارها دیده بودم که مسافران و مردم شهرستان در زمان‌های مختلف برای اقامه نماز خود دچار مشکل می‌شدند، چون در این منطقه مسجدی وجود نداشت.

وی با اشاره به اینکه همین منجر شد به فکر ساخت مسجد  در این محل بیفتم، ادامه می‌دهد: سنت حسنه وقف به ویژه وقف برای مساجد یک عمل به عنوان باقیات صالحات است.

محمدی با بیان اینکه کسی که برای خدا مسجدی بسازد ، خداوند مانند آن برای او در بهشت خانه ای می‌‎سازد، می‌گوید: فرق ندارد که مسجد بزرگ باشد یا کوچک، به تنهایی مسجد ساخته یا در ساخت مسجد مشارکت داشته باشد، بلکه مشارکت در این کار خیر ثواب خاص خود را دارد.

وی در ادامه با اشاره به روند ساخت مسجد بین راهی در دستجرده می‌گوید: هیأت امنای مسجد انتخاب شده و کار ساخت نیز طی یک ماه آینده آغاز خواهد شد.

این واقف ادامه می‌دهد: امیدوارم ساخت مسجد و مشارکت در این امر علاوه بر باقیات صالحات بودن الگویی برای دیگران برای مشارکت در این کار خیر و خدا پسندانه باشد.

وی در پایان با دعوت از خیران برای مشارکت در سنت حسنه وقف می‌گوید: قرار نیست، وقف میلیونی باشد، بلکه علاقه‌مندان به مشارکت در این سنت حسنه می‌توانند در وقف دسته‌جمعی مشارکت کرده و در این کار خیر سهیم شوند.فارس

آدرس کوتاه :