جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

مستند مجید فرزند ایران - فرکانس هاي پخش سیما

 

 

فرکانس هاي پخش تلویزیون

مستند مجید فرزند ایران

مستند مجید فرزند ایران


Loading the player...

مستند"مجید فرزند ایران" تولید سیمای مرکز زنجان می باشد.این مستند سعی دارد به شخصیت علمی شهید مجید شهریاری از دوران کودکی و نوجوانی تا زمان شهادت به شکل مستند بازسازی و مصاحبه با خانواده، دوستان و مسئولین سیاسی کشور بپردازد.

مقام معظم رهبری: «شهادت دکترشهریاری، آبرویی داد به جامعه علمی کشور. شهادت همچنین شخصیت برجسته و مورد قبولی، به دشمن نشان داد که در محیط علمی جمهوری اسلامی، اینجور شخصیت‌ها و انگیزه‌هایی وجود دارد،مهم‌ترین تسلایی که انسان در اینجور حوادث به خودش می‌دهد این است که می‌داند خدای متعال برای این جانفشانی‌ها و این شهادت‌ها و این خون‌های به ناحق ریخته شده، ثواب‌هایی را معین و مدون کرده که به ذهن ما هم خطور نمی‌کند! به قدری این مقامات و درجات الهی، عالی و غیرقابل توصیف است که ما اصلاً نمی‌توانیم درک کنیم؛ و مطمئن باشید ایشان الان در بهترینِ حالات است، که هر مؤمنی و هر انسان صالحی، اگر چنانچه اندکی از آن مراتب را بتواند با دیده‌ی بصیرت خودش ببیند، آرزو می‌کند که ای‌کاش ما به همین سرنوشت دچار بشویم. و الحمدلله رب‌العالمین ایشان (شهید شهریاری) وضعشان اینطور است؛ و بزرگ‌ترین تسلی این است. لکن تسلای دومی هم وجود دارد و آن قدردانی مردم است. دیدید که مردم ما چه قدردانی و چه ارزش‌گذاری کردند از این شهید بزرگوار...»

 

سال تولید: 92

تهیه کننده:حسن دهقان

دستیار تهیه: سکینه میرزاخانی

تصویر بردار و صدابردار: عین ا.. سرابی

نویسنده: حسن دهقان کمارجی

تدوین گر: اصغر باقری

آهنگساز: حسن دهقان کمارجی

گوینده: داود نماینده

محقق: لیلا موسوی و حسن دهقان

جلوه های ویژه: امیر گنجی

بازیگران: مجتبی جعفرلو / مهدی سرابی / پویا طوماری / آرمان دانش پناه / محسن حیدری / یاسمن بهار خانه / مهیار نظری / محمدی و مرادی