جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

مراقبت‌های ویژه از سوی ارگان‌های ذی‌ربط موجب کاهش قاچاق می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مراقبت‌های ویژه از سوی ارگان‌های ذی‌ربط موجب کاهش قاچاق می‌شود

شناسه : 192131723

مراقبت‌های ویژه از سوی ارگان‌های ذی‌ربط موجب کاهش قاچاق می‌شود


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

فرماندار سلطانیه گفت: مراقبت‌های ویژه از سوی ارگان‌های ذی‌ربط موجب کاهش کالای قاچاق می‌شود.

پرویز خالقی در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان سلطانیه با اشاره به اهمیت امر خطیر حفاظت از مبادی ورودی کالای قاچاق به سطح کشور گفت: هر میزان مراقبت‌های ویژه از سوی ارگان‌های ذی‌ربط و دستگاه‌های دست اندرکار، از مبادی مرزی کشوری بیشتر باشد، به همین میزان نیز مشکلات در محل توزیع و عرضه کالاهای قاچاق کمتر می‌شود.

وی مبارزه با قاچاق کالا را امری فرابخشی خوانده و افزود: تعداد بسیاری از دستگاه‌های اداری و اجرایی در این راستا باید به لحاظ قانونی مشارکت داشته باشند.

فرماندار سلطانیه ادامه داد: در راستای تحقق مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدامات قابل ملاحظه‌ای در سطح کشور انجام شده است که تقدیم شهدای والا مقامی در این مسیر مقدس خود گواه بر ماجرا است.

این مسئول یکی از مهم‌ترین جوانب مبارزه با قاچاق کالا را امر نظارت بر ممانعت از عرضه این نوع کالاها در اماکن خرید و فروش کالا، توسط مبادی مربوطه عنوان کرد و خطاب به متولیان ذی‌ربط تأکید کرد: نظارت مستمر بر اصناف و ... داشته و از عرضه کالاهای قاچاق اکیدا جلوگیری کنند.

خالقی کالاهای قاچاق را تنها در محدوده کالاهای وارداتی خارجی عنوان نکرد و گفت: بخش دیگری از کالاهای قاچاق را آن دسته از کالاها تشکیل می‌دهند که بدون داشتن استانداردهای لازم در داخل کشور، درحال تولید و عرضه هستند.

وی در بیان مضرات پدیده شوم قاچاق کالا و ارز گفت: این پدیده ضربه سهمگینی را در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در سطح کشور وارد می‌کند.

فرماندار سلطانیه ادامه داد: این اقدامات تا حدی است که الگوی مصرف یک ملتی را تحت تأثیر قرار داده، فرصت‌های شغلی را برهم زده است.

این مسئول خاطر نشان کرد: در نتیجه همین امر درآمدهای مالیاتی نزول یافته و به طور کلی امنیت اقتصادی، اجتماعی و ... را تحت‌الشعاع و متزلزل کرده است.

خالقی با بیان اینکه میزان کشفیات انواع کالاهای قاچاق در سطح شهرستان در سال جاری، به طور چشمگیر نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، گفت: باید در مبارزه با این امر از تلاش‌های شبانه‌روزی عوامل دستگاه انتظامی شهرستان قدردانی کرد.

وی با تأکید بر امر نظارت توسط مبادی مربوطه شهرستانی، گفت: فلسفه این نظارت‌ها این است که اصناف بر این باور باشند که ارگانی در  نظارت بر امور کسبه و بازاریان به صورت رسمی وجود دارد.فارس

 

آدرس کوتاه :