جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

مدیریت کارآمد، نیازمند زیرساختی دقیق از جنس آمار و اطلاعات است - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیریت کارآمد، نیازمند زیرساختی دقیق از جنس آمار و اطلاعات است

شناسه : 288870232

مدیریت کارآمد، نیازمند زیرساختی دقیق از جنس آمار و اطلاعات است


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

فرماندار شهرستان سلطانیه گفت: مدیریت کارآمد در یک جامعه، نیازمند زیرساختی دقیق و منطقی از جنس آمار و اطلاعات است.

پرویز خالقی در جلسه هماهنگی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن در شهرستان سلطانیه، با اشاره به ضرورت بی منتهای امر سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سطح مدیریت کلان کشوری، اظهار کرد: این مقوله نیز جزو ضروریاتی است که در اکثر قریب به اتفاق زمینه‌ها تأثیر بسزایی داشته و همه ارگان‌ها و نیز شرکت‌های دولتی و ... موظف هستند تا همکاری را در امر برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن داشته باشند.

وی با بیان اینکه امر سرشماری عمومی نفوس و مسکن یکی از مهم‌ترین امور در حوزه مباحث مدیریتی محسوب می‌شود، گفت: از آنجایی که زیرساخت‌های مدیریت را آمار و اطلاعات صحیح و منطقی شکل می‌دهد، بنابراین نتایج حاصل از سرشماری عمومی نفوس و مسکن نیز درقالب آمار و اطلاعات اهمیت بسیاری را شامل می‌شود.

فرماندار شهرستان سلطانیه با بیان اینکه مقرر است تا در سال جاری هشتمین دوره سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سطح کشور برگزار شود، اضافه کرد: تنظیم برنامه‌های پنج ساله توسعه و چشم‌اندازهای بلند‌مدت نیز آمار و اطلاعاتی دقیق می‌طلبد که از این منظر می‌توان به اهمیت و ضروریات نتایج حاصل از سرشماری عمومی نفوس و مسکن پی برد.

خالقی با اشاره به اینکه سرشماری عمومی نفوس و مسکن به دو شکل اینترنتی و مراجعه حضوری در سال جاری صورت می‌گیرد، تصریح کرد: در هر دو شکل نیز همکاری و تعاون همه جانبه دستگاه‌ها مورد نیاز است.

وی اذعان کرد: با استفاده از ظرفیت نهادهایی نظیر آموزش و پرورش که رسالت خطیر تعلیم و تربیت دانش آموزان به عنوان آتیه‌سازان این مرز و بوم را دارند، می‌توان اهمیت و ضرورت سرشماری و به ویژه اقدام به طریق اینترنتی را به خانواده‌ها منتقل کرد.

فرماندار شهرستان سلطانیه ادامه داد: از متولیانی چون شبکه بهداشت و درمان، جهاد کشاورزی، اصناف و ... نیز تقاضا می‌شود تا توجهات لازم را داشته و نسبت به استقرار امکاناتی در سطح اداره خود برای سرشماری اینترنتی افراد اقدام کنند.

خالقی با اشاره به اینکه هدف‌گذاری‌ها به گونه‌ای است که قرار است سرشماری عمومی نفوس و مسکن 40 درصد از جمعیت کل کشور از طریق اینترنت انجام شود، افزود: با توجه به سطح نفوذ اینترنت در مناطق مختلف، می‌توان با اطلاع رسانی‌های بهینه و تبلیغات موثر نسبت به مزایای اقدام اینترنتی، به نقطه قابل توجهی از این هدف‌گذاری دست پیدا کرد.

وی با تقاضا از مدیران حاضر در جلسه نسبت به اطلاع رسانی‌های مکفی، درخصوص مزایای سرشماری از طریق اینترنت از طریق ارسال پیامک به جامعه هدف دستگاه مربوطه خود، گفت: از معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان نیز تقاضا می‌شود تا اقدامات قابل توجه در راستای اطلاع رسانی‌ها از طریق بنر و ... انجام شود.

فرماندار شهرستان سلطانیه با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت دهیاران و شوراهای اسلامی در سطح روستاها برای دستیابی به نتیجه‌ای قابل توجه در زمینه سرشماری اینترنتی، افزود: بخشداری‌های تابعه باید اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

خالقی کاهش هزینه‌ها، کاهش زمان و افزایش سرعت را از مزایای سرشماری اینترنتی عنوان کرد و اظهار داشت: در پایان سرشماری، میزان و نحوه همکاری دستگاه‌ها مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه شهرستان سلطانیه، شهرستانی نوبنیاد محسوب می‌شود، خاطر نشان کرد: سرشماری عمومی نفوس و مسکن پیش رو از اهمیت خاصی برای این شهرستان برخوردار است، چرا که آمار حاصله، اطلاعات مستقلی را برای این شهرستان رقم می‌زند.

خالقی لازمه دستیابی به آماری قابل توجه از تعداد افراد اقدام کننده به سرشماری از طریق اینترنت را فرهنگ سازی عنوان کرد و گفت: باید آحاد جامعه به اهمیت این امر پی برده و نقش صدا و سیما به عنوان رسانه ملی در این زمینه بی‌بدیل است.

گفتنی است، جلسه هماهنگی ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن در شهرستان سلطانیه، به ریاست پرویز خالقی فرماندار سلطانیه و با حضور معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، مدیران و مسئوولان در امر سرشماری، در محل فرمانداری برگزار شد.فارس

آدرس کوتاه :