جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

مدیریت عرضه در بخش کشاورزی زنجان مطلوب نیست - پخش زنده صدای مراکز استانی

 

 

پخش زنده صدای مراکز استانی

مدیریت عرضه در بخش کشاورزی زنجان مطلوب نیست

مدیریت عرضه در بخش کشاورزی زنجان مطلوب نیست


زنجان

مدیریت عرضه در بخش کشاورزی زنجان مطلوب نیست

محمود نوری به ساماندهی نظام صنفی کشاورزی در استان زنجان اشاره و اظهار کرد: در هر برنامه و طرحی که خود کشاورزان مشارکت داده نشوند کارایی لازم را نداشته و چندان نتیجه‌بخش نخواهد بود.

وئ تصریح کرد: در حال حاضر مشکلی در زمینه تولید محصولات کشاورزی در استان زنجان وجود ندارد ولی در بحث عرضه محصولات در استان مدیریت مناسبی اعمال نمی‌شود.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان زنجان با بیان اینکه ایجاد ارزش افزوده از مهم‌ترین مباحث تجاری‌سازی محصول محسوب می‌شود، افزود: در این راستا باید فعالان بخش کشاورزی استان به حلقه‌های خارج از کشور وصل شوند که در این زمینه اقدام موثری در استان انجام نگرفته است.

این مسئول خاطرنشان کرد: درصدد هستیم تا از توان صادرکنندگان و صنایع مرتبط با تولیدات استان زنجان برای تجاری‌سازی بخش کشاورزی استان بهره بگیریم که در این صورت صنایع مرتبط فعال شده و به تبع آن اشتغالزایی نیز افزایش پیدا می‌کند.

نوری در مورد کشت محصول هندوانه در استان زنجان نیز بیان داشت: باید در این زمینه کمی انصاف به خرج داد، چراکه مصرف بیش از اندازه منابع آبی در مورد تمام محصولات کشاورزی صدق می‌کند.

وی با تاکید بر مدیریت مصرف آب در روند تولید تمام محصولات کشاورزی استان زنجان اظهار کرد: به هندوانه‌کاران نیز باید الگوی کشت متناسب با نیاز بازار معرفی شود و کشاورزان نیز اگر بدانند که با جایگزین کردن محصولی به جای محصول فعلی درآمد بیشتری عایدشان می‌شود از الگوی معرفی شده استقبال خواهند کرد.فارس