جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

مدیرکل صداوسیمای استان اعلام کرد : تولید و پخش بیش از 18000 دقیقه برنامه همزمان با ایام اربعین حسینی در صداوسیمای مرکز زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیرکل صداوسیمای استان اعلام کرد : تولید و پخش بیش از 18000 دقیقه برنامه همزمان با ایام اربعین حسینی در صداوسیمای مرکز زنجان

شناسه : 362384102

مدیرکل صداوسیمای استان اعلام کرد : تولید و پخش بیش از 18000 دقیقه برنامه همزمان با ایام اربعین حسینی در صداوسیمای مرکز زنجان


مدیرکل صداوسیمای استان اعلام کرد : تولید و پخش بیش از 18000 دقیقه برنامه همزمان با ایام اربعین حسینی در صداوسیمای مرکز زنجان

مدیرکل صداوسیمای استان اعلام کرد : تولید و پخش بیش از 18000 دقیقه برنامه همزمان با ایام اربعین حسینی در صداوسیمای مرکز زنجان

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان با اعلام این مطلب  که با فرا رسیدن ایام  اربعین حسینی،  و  حماسه جهانی پیاده روی میلیونی بسمت عتبات عالیات و عزاداری های مردم مومن استان، رسانه استانی تمهیدات ویژه ای بمنظور انعکاس برنامه های این ایام انجان داد که نتیجه آن تولید و پخش بیش از18000دقیقه برنامه ازصدا و سیمای مرکز زنجان بود.
 آقای لطیفی از بکار گیری تمام امکانات و نیروی انسانی معاونت های مرکز در این ایام خبر داد و افزود: شبکه استانی اشراق از چند روز مانده به اربعین حسینی تمامی برنامه ها را با شیب ملایم به این مناسبت اختصاص داد که از آن جمله می توان به برنامه های تا اربعین، حب الحسین و حماسه حسینی اشاره کرد.
وی افزود: امسال برای اولین بار با اعزام و استقرار اکیپ برنامه سازی امکان برقراری ارتباط زنده ماهواره ای با صحن مطهر حضرت علی (ع) در نجف اشرف و اطلاع رسانی منسجم و پخش اطلاعیه های ستاد مرکز ی اربعین بصورت روزانه 3 ارتباط زنده محیا شده بود.
رئیس رسانه استانی در خصوص مستندسازی این مراسم اظهار کرد : امسال برای اولین بار 4 گروه مستندساز به عتبات عالیات اعزام شدند که دو گروه مستند ساز برای تولید مستندهای فاخر ددو گروه دیگر نیز فعالیتهای صورت گرفته در 21 موکب استان زنجان مستقر در مسیر پیاده روی اربعین را پوشش دادند .
وی حضور مسئولین، مادحین اهل بیت استان، پخش زنده فعالیت های مواکب اعزامی از استان در مسیر خدمت رسانی به زوار اربعین را نقطه عطف این ارتباط شمرد و گفت :  علاوه بر پخش برنامه های عزاداری شهرستانها، دسته جات عزاداری حسینیه اعظم و زینبیه اعظم هم در دو نوبت ظهر و عصر بصورت زنده به روی آنتن رفت.
 آقای لطیفی مجموع برنامه های معاونت سیمارا بیش از10هزار دقیقه اعلام کرد.
 مدیرکل صداوسیمای استان با اشاره به برنامه های شبکه استانی صدا افزود: رادیوی استانی هم ویژه برنامه های خود را از اوایل مهرماه آغاز کرده بود و در قالب برنامه های روتین، آیتمهایی را با رویکرد اطلاع رسانی و آموزش، ارتباط با دستگاههای مسئول مانند ستاد بازسازی عتبات، ستاد اربعین، هلال احمر، اداره گذرنامه ناجا و همکاران مستقر در نجف و کربلای معلی، بصورت روزانه در برنامه های روتین خود از جمله سلام زنجان، خانواده و  آخشاملار پخش کرد.
 همچنین در ویژه برنامه رسم دلدادگی باحضور کارشناسان و صاحب نظران حوزه و دانشگاه ابعاد مختلف قیام حسینی و سرمشق شدن عاشورا در ادوار مختلف را مورد بررسی و تبیین قرار گرفت و اجرای مشترک با مرکز آذربایجان شرقی  بمدت4ساعت ویژه برنامه معاونت صدا در روز اربعین حسینی بود.
وی از پخش اسلاید و تصاویر ارسالی مخاطبان از مسیر پیاده روی اربعین حسینی، حضور در عتبات عالیات و فعالیت موکب های استان بمدت بیش از 100ساعت از رادیو نما خبر داد.
وی مجموع برنامه های شبکه استانی صدا را 7800دقیقه اعلام کرد.
آقای لطیفی با تاکید بر اهمیت خبر و اطلاع رسانی بویژه در خصوص پیاده روی اربعین تصریح کرد: معاونت خبر نیز همگام با سایر معاونتهای تولیدی مرکز ، پوشش درخور و شایسته ای را به برنامه اربعین حسینی صورت داد که از آن جمله میتوان به تولید و پخش436عنوان خبرمکتوب، گزارش رادیو تلویزیونی، تفسیر، گفتگوی زنده و ارتباط مستقم تلفنی و ماهواره ای بمدت1079 دقیقه اشاره نمود.
 آقای لطیفی در خصوص فعالیت معاونت فضای مجازی مرکز گفت: تولید و پخش ویدئو کلیپ و فتوکلیپ ، پوستر ، اینفوگرافیک و راه اندازی پویش مردمی حب الحسین یجمعنا، پخش زنده اینستاگرامی‌پیاده روی در مسیر اربعین ، دریافت و انتشار تصاویر و عکس های ارسالی زائران در فضای مجازی مجموعا بمدت211دقیقه  از برنامه‌های معاونت فضای مجازی در این ایام بود.
وی در پایان با اشاره به تلاش شبانه روزی کارکنان رسانه استانی در این ایام گفت: فرزندان مردم مومن استان زنجان در رسانه استانی  تلاش کردند  با بهره گیری از تمام امکانات و تجهیزات علی رغم کمبودها و سختی کار در فضاهای مختلف، گوشه هایی از عشق و ارادت مردم ولایتمدار استان را در قالب صدا و تصویر منتشر نمایند که امیدواریم با دعایی خیر مومنان و عزاداران، این تلاشها مورد قبول حضرت حق و توجه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) واقع شود.

آدرس کوتاه :