جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

محدودیت‌های جامعه معلولان در مبلمان شهری مورد توجه قرار گیرد - نمایش محتوای خبر

 

 

محدودیت‌های جامعه معلولان در مبلمان شهری مورد توجه قرار گیرد

شناسه : 233736264

محدودیت‌های جامعه معلولان در مبلمان شهری مورد توجه قرار گیرد


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: محدودیت‌های جامعه معلولان در مبلمان شهری مورد توجه قرار گیرد.

محمد محمدی قیداری، ضمن بیان اینکه وضعیت نامناسب مبلمان شهری مشکلات و چالش‌های متعددی را برای معلولان ایجاد کرده است، افزود: مشکلات ایجادشده برای معلولان در زمینه وضعیت نامناسب مبلمان شهری بسیار نگران‌کننده است و مسئولان باید در این زمینه نگاه جدی داشته باشند.

وی اظهار کرد: ساختمان‌های اداری و مجتمع هامسکونی نیازمند مناسب‌سازی بوده و مناسب‌سازی شهری برای معلولان جسمی و حرکتی نیازمند بستر فیزیکی و فرهنگی است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: باید در طراحی‌های مبلمان شهری نیازها و محدودیت‌های جامعه معلولان موردتوجه جدی قرار گیرد و بستر مناسب برای تردد معلولان فراهم شود.

محمدی قیداری تأکید کرد: فعالیت‌های خوبی در استان زنجان بخصوص شهر زنجان درزمینه مناسب‌سازی مبلمان شهری و ساختمان‌ها و ادارات برای معلولان صورت گرفته است ولی برای رسیدن به نقطه مطلوب و ایده آل فعالیت‌ها استمرار داشته باشد و کارهای زیادی صورت بگیرد.

وی افزود: باید دستگاه‌های اجرایی در انجام طرح‌های عمرانی خود به مناسب‌سازی مبلمان شهری توجه کنند.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان یاد آور شد: سازمان نظام‌مهندسی باید در اجرای طرح‌ها به این بحث توجه کند و در توجه نشدن به مناسب سازی مبلمان شهری پروانه بهره‌برداری صادر نشود.

محمدی قیداری یادآور شد: مناسب‌سازی در نگاه و فرهنگ مردم بسیار مهم است و جامعه باید دید و نگرش خود را به معلولان تغییر دهد.

وی در خاتمه افزود: باید فرهنگ سازی به عنوان یک اصل مهم مورد توجه قرار گیرد که در این خصوص باید رسانه‌ها به خوبی قلم‌فرسایی کنند. مهر

 

آدرس کوتاه :