جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

لزوم توجه شرکت‌های زیر مجموعه دولت به مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم توجه شرکت‌های زیر مجموعه دولت به مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی

شناسه : 299294755

لزوم توجه شرکت‌های زیر مجموعه دولت به مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار زنجان گفت: بنابر دستور معاون اول رئیس جمهور، شرکت‌های زیر مجموعه دولت باید مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی را مدنظر قرار دهند.

رحیم عصفوری در بازدید از کارخانه نخ تایر به همراه رئیس سازمان ملی استاندارد، اظهار کرد: شرکت نخ تایر نیازمند طرح‌های توسعه‌ای است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرکت شستا سرمایه‌گذار اصلی شرکت نخ تایر است، اضافه کرد: تولیدات حال حاضر نخ تایر به مرور در حال خارج شدن از رده تولیدات جهانی است.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار زنجان تصریح کرد: با توجه به همین موضوع لزوم ایجاد طرح‌های توسعه‌ای در این کارخانه ضروری است.

عصفوری با اشاره به کاهش نرخ تعرفه واردات در این حوزه، گفت: در بخش فروش نخ تایر کاهش تعرفه واردات باعث ایجاد مشکلاتی شده است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به تولید داخلی، اظهار کرد: مشکلات فروش نخ تایر باید مورد توجه قرار بگیرد و مرتفع شود.

معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استاندار زنجان تصریح کرد: طبق دستور معاون اول رئیس جمهور به شرکت‌های زیر مجموعه دولت، مباحث مربوط به اقتصاد مقاومتی باید مدنظر قرار بگیرد.

در ادامه این جلسه حسین صنعان بنیسی با اشاره به مشکلات بخش تولید نخ تایر در کشور، گفت: شرکت نخ تایر 85 درصد از سهم بازار داخلی را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه این شرکت در حدود 700 کارگر و پرسنل کاری دارد، اضافه کرد: تولیدات این شرکت در داخل کشور باعث جلوگیری از واردات 300 تا 400 میلیارد تومانی شده است.

مدیرعامل شرکت نخ تایر با بیان اینکه بدهی عمده شرکت به بانک ملی باعث جلوگیری از ایجاد طرح‌های توسعه‌ای شده است، اضافه کرد: متأسفانه ماهانه به این بدهی از سوی بانک مبالغی نیز اضافه می‌شود که کار را سخت کرده است.

صنعان با تأکید بر اینکه عمده مواد اولیه مورد نیاز کارخانه وارداتی است، افزود: این مورد در زمان تحریم مشکلاتی بسیاری را ایجاد کرده بود، اما شرکت در آن زمان نیز تولید خود رادار نحو ممکن حفظ کرد.

وی ادامه داد: در سال 92 امر تولید شرکت متوقف شده بود، صنعت تایر کشور متوقف می‌شد، اظهار کرد: با همه این اوصاف اما متاسفانه کاهش تعرفه واردات در این بخش ضربه بزرگی به تولید نخ تایر وارد کرده است.

مدیرعامل شرکت نخ تایر صبا با اشاره به جذب نیروی جدید در این شرکت، گفت: صادرات نخستین محموله شرکت نخ تایر به کشورهای مصر و هند هفته آینده آغاز خواهد شد.

صنعان در پایان خاطرنشان کرد: سال جاری شرکت‌ نخ تایر به سوددهی رسیده است که امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.فارس

 

آدرس کوتاه :