جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

لزوم بهره‌گیری از آمار دقیق و به‌روز در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم بهره‌گیری از آمار دقیق و به‌روز در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی

شناسه : 202997779

لزوم بهره‌گیری از آمار دقیق و به‌روز در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

فرماندار سلطانیه بر لزوم بهره‌گیری از آمار و اطلاعات دقیق و به‌روز به منظور برنامه‌ریزی در حوزه‌های مختلف اقتصادی و اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان،  جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال شهرستان سلطانیه به ریاست فرماندار سلطانیه و با حضور مدیرکل ثبت احوال استان زنجان برگزار شد.

فرماندار سلطانیه در این جلسه با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از آمار و اطلاعات دقیق در راستای برنامه‌ریزی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی اظهار کرد‌: امروزه با وجود ابزارها و تکنولوژی‌های به دست آمده، بایستی آمار و اطلاعات مورد نیاز در حوزه‌های مختلف به طور دقیق و به روز باشد، چراکه هرچه‌قدر آمار و اطلاعات زیرساختی دقیقی در دسترس باشد به همان اندازه می‌توان به برنامه‌ریزی‌های موفقی دست یافت.

پرویز خالقی افزود: بهره‌گیری از آمار خرد می‌تواند میزان دقت در برنامه‌ریزی را افزایش داده و از این حیث نیز استفاده از آمارهای خرد گروه‌های هدف جمعیتی از ارکان اساسی در راستای تحقق مطلوبیت در زمینه تدوین برنامه‌های کوتاه و بلندمدت محسوب می‌شود.

وی همچنین برنامه‌ریزی برای بهبود وضعیت یک جامعه‌ای را بر اساس نظریه هرم جمعیتی، گامی تأثیرگذار خواند و آن را مسیری راهبرنده در راستای تحقق رشد و شکوفایی روزافزون جامعه عنوان کرد.

فرماندار سلطانیه همچنین استخراج آمار دقیق، منظم و به روز وقایع چهارگانه حیاتی را به عنوان یکی از ارکان کار ویژه‌های اداره ثبت احوال برشمرد و با اشاره به اهمیت این نوع آمار، دقت و صحت آن را از جمله پایه‌های اساسی صحت برنامه‌ریزی‌ها در سطح کشور دانست و همکاری و تعامل تمامی دستگاه‌های مرتبط با امر را لازم و ملزوم یکدیگر دانست.

وی در پایان از مسئولان مربوطه حاضر در جلسه خواست تا نسبت به ارائه آمار جمعیتی دقیق در زمینه برنامه ریزی‌های مختلف همکاری لازم را داشته باشند.فارس

 

آدرس کوتاه :