جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

لزوم آموزش مستمر فرهنگ ترافیک به دانش‌آموزان زنجانی - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم آموزش مستمر فرهنگ ترافیک به دانش‌آموزان زنجانی

شناسه : 148062790

لزوم آموزش مستمر فرهنگ ترافیک به دانش‌آموزان زنجانی


زنجان

زنجان

لزوم آموزش مستمر فرهنگ ترافیک به دانش‌آموزان زنجانی

 ایرج مقدمی در چهاردهمین کمسیون ایمنی، حمل و نقل و سوانح رانندگی استان زنجان اظهار داشت: آموزش ترافیک باید از سنین پایین آغاز شود.

وی با بیان اینکه در فرآیند آموزش ترافیک باید آموزش‌ دانش‌آموزان مورد توجه قرار گیرد، خاطرنشان کرد: آموزش ترافیک از سنین پایین تاثیرگذاری بیشتری دارد.

رئیس اداره سلامت اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به لزوم استمرار و تداوم در آموزش‌های ترافیکی عنوان کرد: باید ذهن دانش‌آموزان با مسائل ترافیکی آشنایی پیدا کند.

مقدمی با بیان اینکه تاثیرگذاری فرهنگ ترافیکی در صورتی ممکن است که به‌صورت جامع و فراگیر باشد، ادامه داد: نباید در بحث ترافیک تنها به یک بعد توجه شود.

وی با اشاره به اثرگذاری معلمان بر رفتار دانش‌آموزان تاکید کرد: باید آموزش‌ها به‌صورت غیرمستقیم و در قالب هنری ارائه شود.

جانشین پلیس‌راه فرماندهی استان زنجان نیز در ادامه جلسه با اشاره به اثرگذاری آموزش‌ها بر رفتار افراد در سنین پایین‌تر اظهار کرد: نباید منتظر تاثیر‌گذاری سریع آموزش‌ها در جامعه بوده و برای این اثرگذاری باید زمان طولانی‌تر در نظر گرفته شود.

محمدعلی عظیمی با اشاره به اینکه مردم نسبت به حقوق خود آشنایی کامل ندارد، تصریح کرد: این عدم آشنایی می‌تواند مشکل متعددی را برای افراد جامعه ایجاد کند.

وی ادامه داد: باید تاثیر رعایت مقررات و قوانین راهنمایی و رانندگی به مردم معرفی شود.فارس

آدرس کوتاه :