جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

لزوم افزایش تعامل والدین در اداره امور مدارس زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

لزوم افزایش تعامل والدین در اداره امور مدارس زنجان

شناسه : 128244061

لزوم افزایش تعامل والدین در اداره امور مدارس زنجان


زنجان

زنجان

لزوم افزایش تعامل والدین در اداره امور مدارس زنجان

مجید فرخی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان زنجان با اشاره به لزوم ساماندهی ثبت‌نام‌ها در مدارس اظهار کرد: باید دریافت هزینه‌ها از والدین به صورت تفکیک‌شده و با ارائه گزارشی از محل هزینه‌کرد مبالغ دریافتی صورت گیرد.

وی هدف از هئیت‌امنایی کردن مدارس در سطح شهرستان زنجان را افزایش تعامل و همراهی اولیای دانش‌آموزان در امر اداره مدرسه خواند و افزود: مهم‌ترین هدف از هئیت‌امنایی کردن مدارس افزایش همکاری اولیا با مدارس در زمینه‌های مختلف آموزشی و پرورشی است.

فرماندار شهرستان زنجان بر لزوم یکپارچه شدن نهادها و بخش‌های آموزش و پرورش در زمینه هئیت‌امنایی شدن مدارس تاکید و خاطرنشان کرد: اگر اتحاد لازم در زمینه این موضوع وجود نداشته باشد، نمی‌توان انتظار نتیجه مطلوب از بازخوردهای طرح از سوی اولیا را داشت.

فرخی با اشاره به وضعیت مطلوب تعامل والدین دانش‌آموزان زنجانی در امور مختلف آموزش و پرورش عنوان کرد: تاکنون بازخورد اولیا از افزایش تعداد مدارس هئیت‌امنایی مطلوب ارزیابی شده است.

وی با بیان اینکه در سال‌تحصیلی آینده طرح هئیت‌‌امنایی شدن مدارس زنجان برای نخستین سال در سطح کشور اجرا می‌شود، اعلام کرد: باید نقاط ضعف و قوت این طرح مورد بررسی و بازنگری قرار گیرد و موفقیت بدون مشکل از این طرح در سال نخست اجرا دور از انتظار است.

فرماندار شهرستان زنجان بر لزوم توجیه‌سازی مدیران مدارس شهرستان زنجان در زمینه اجرای این طرح تاکید کرد و گفت: مدیران مدارس نقطه اتصال اولیا و آموزش و پرورش بوده و اگر این افراد نسبت به جزئیات این طرح آگاهی لازمه را داشته باشند، پیشبرد آن سریع‌تر می‌شود.

فرخی با اشاره به اینکه این طرح به صورت پایلوت در شهرستان زنجان اجرایی می‌شود، عنوان کرد: امید می‌رود زنجان با اجرای مطلوب این طرح، بتواند الگوی مناسبی برای سایر شهرهای کشور شود.

وی در ادامه جلسه با اشاره به رویکرد مثبت شهرداری زنجان در زمینه ساماندهی حمل و نقل شهری تاکید کرد: باید همه دستگاه‌ها در این زمینه همکاری خود را با معاونت حمل و نقل شهرداری زنجان افزایش دهند.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به اینکه طبق قانون، شهرداری مسئولیت ساماندهی حمل و نقل شهری را بر عهده دارد، گفت: برای اینکه دانش‌آموزان سالم، ایمن و با خیال آسوده مسیر خانه تا مدرسه و بالعکس را طی کنند باید همکاری نهادهای مرتبط با حمل و نقل در شهر زنجان افزایش پیدا کند.فارس

آدرس کوتاه :