رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

قدردانی از پوشش شایسته عزاداری های دهه اول محرم توسط رسانه استانی - نمایش محتوای خبر

 

 

قدردانی از پوشش شایسته عزاداری های دهه اول محرم توسط رسانه استانی

شناسه : 356555279

خبر/رویداد مرکز


مدیران کل اوقاف و امور خیریه زنجان و تبریز با حضور در رسانه استانی با مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان دیدار و گفتگو کردند.
مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان در این دیدار گفت: وقف به عنوان سنتی حسنه پشتوانه‌ اقتصادي كارآمدي براي تداوم عمل خير ، است که همواره مورد تأکید بزرگان دینی بوده است .
آقای لطیفی با اشاره به نقش اطلاع رسانی و تبلیغات در نهادینه سازی فرهنگ وقف گفت: ایجاد وقف های مشارکتی در زمینه های مختلف می تواند راه حل بسیاری از مشکلات باشد.
وی در ادامه به وقف قرآنی نیز اشاره کرده و گفت : توجه به موضوع مهم ترویج فرهنگ قرآن و ارتباط آن با وقف از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و می بایست متولیان فرهنگی کشور در امور قرآن برنامه ریزی مدونی را برای این موضوع انجام دهند .
مدیرکل مرکز به برگزاری جمع خوانی قرآن کریم در ماه مبارک رمضان در استان و سراسر کشور اشاره کرده و اظهار داشت : رسانه ملی برای این حوزه همواره اهتمام ویژه ای داشته و دارد .
وی در ادامه معرفی بقاع متبرکه و امامزادگان را از اولویت های رسانه استانی در برنامه سازی ها برشمرده و از آمادگی صداوسیما برای پوشش زنده دو مراسم جمع خوانی قرآن از سطح شهر زنجان در سال آینده خبر داد .
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان هم در این دیدار گفت: وقف یکی از سنت های حسنه ای است که از گذشته در جامعه رواج داشته و امروز نیز جامعه نیازمند آن است که با فرهنگ سازی این سنت بیش از گذشته ترویج پیدا کند و با احیای آن بسیاری از مشکلات جامعه رفع شود.
وی از پوشش خوب و شایسته عزاداری های باشکوه مردم استان در دهه اول محرم امسال و همچنین توجه ویژه صداوسیمای استان به موضوعات قرآنی تقدیر و تشکر کرده بر آمادگی این سازمان برای افزایش تعاملات با صداوسیما تأکید کرد .
مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان آذربایجان شرقی هم در این دیدارگفت سنت وقف موهبتی است که خداوند به ما عطا کرده و آثار حسنه وقف برای سعادت بشری است و انعکاس و ترویج این فرهنگ نیز جزء فعالیتهای حسنه محسوب می شود و قطعا ثواب اخروی دارد .

آدرس کوتاه :