جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

قانون دریافت جریمه نقدی از توزیع کنندگان مواد مخدر بازدارنده نیست - نمایش محتوای خبر

 

 

قانون دریافت جریمه نقدی از توزیع کنندگان مواد مخدر بازدارنده نیست

شناسه : 224414054

قانون دریافت جریمه نقدی از توزیع کنندگان مواد مخدر بازدارنده نیست


خبر/اجتماعی

خبر/اجتماعی

معاون دادستان زنجان گفت: اصلاحیه قانون دریافت جریمه نقدی از توزیع کنندگان موادمخدر بازدارندگی خود را از دست داده است.

محمدرضا احمدی در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان افزود: اصلاحیه قانون دریافت جریمه نقدی از توزیع کنندگان موادمخدر مربوط به سال 89 است و اشکالات زیادی دارد.
وی اظهار کرد: این قانون بازدارندگی خود را از دست داده است و مجازات تعیین شده برای قاچاقچیان در این زمینه بازدارنده نیست و حتی متناسب با میزان تورم نیست.
احمدی افزود: این در حالی است که جرایم نقدی مربوط به تخلفات راهنمایی و رانندگی هر سه سال یک بار بر اساس تورم تغییر می کند، اما در ارتباط با موضوع توزیع و پخش موادمخدر اینگونه اعمال نمی شود.
معاون دادستان زنجان ادامه داد: تا سه سال پیش قضات در اعمال تناسب برای مجازات بهتر عمل می کردند اما هم اکنون مجازات کشف یک گرم تریاک فقط 80 هزار ریال است و باید پایش اساسی در قانون انجام گیرد.
وی به موضوع کمپ های ترک اعتیاد اشاره و خاطرنشان کرد: این مراکز موظف هستند افرادی را که مدت شش ماه موفق به ترک اعتیاد نشده اند به دادگستری معرفی کنند تا بقیه مراحل ترک خود را در زندان سپری کنند.
احمدی خاطرنشان کرد: چند ماه از این موضوع می گذرد و هیچ گزارشی از طرف کمپ ها دریافت نکرده ایم و به درستی هم نمی دانیم که آیا کمپ ها وظیفه خود را به درستی انجام می دهند و یا این که همه متقاضیان برای ترک اعتیاد، قبل از موعد مقرر موفق به سم زدایی می شوند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان نیز در ادامه این جلسه با بیان اینکه در حوزه مبارزه با مواد مخدر اقدام های متناسبی انجام نگرفته است، گفت: بر این اساس می توان گفت کارهای انجام شده متناسب با حجم کارهای دشمن در این بخش نبوده است.
حجت الاسلام مسعود صفی یاری خاطر نشان کرد: کمپ های ترک اعتیاد در ارتباط با مبارزه با شیوع مواد مخدر اثرگذاری خود را از دست داده است که پیشنهادهای خوبی در این بخش ارائه می شود، اما اقدامات بایسته ای انجام نمی گیرد.ایرنا

آدرس کوتاه :