جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

فضای مجازی بهترین ظرفیت برای نشر معارف دینی است - نمایش محتوای خبر

 

 

فضای مجازی بهترین ظرفیت برای نشر معارف دینی است

شناسه : 249867731

فضای مجازی بهترین ظرفیت برای نشر معارف دینی است


خبر/فرهنگی

خبر/فرهنگی

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: فضای مجازی یکی از ابزارهای توسعه فرهنگ بیگانه از سوی دشمن است و در مقابل نیز می‌توان از ظرفیت این فضا برای نشر معارف دینی استفاده کرد.

حجت الاسلام مهدی خاموشی در همایش طلایه داران تبلیغ در استان زنجان،افزود: دو نوع جهاد است که انسان باید با آنها مبارزه کند.

وی اظهار کرد: جهاد اصغر مبارزه با دشمن بیرونی و جهاد اکبر مبارزه با نفس است و در این میان مبارزه با نفس مهم‌تر از مبارزه با دشمن بیرونی است و باید توجه ویژه‌ای نسبت به آن کرد.

خاموشی افزود: ماه مبارک رمضان بهار قرآن است و باید مبلغین نسبت به بیان تفسیر قرآن و مفاهیم قرآن تلاش کنند و در این میان باید به ستون قرآنی اتکا کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: باید از فرصت ماه مبارک رمضان استفاده بهینه شود و باید در مساجد و محافل روحانیون و مبلغین نسبت بیان مضامین قرآنی تلاش کنند.

خاموشی تاکید کرد: مضامین مقام معظم رهبری در خصوص جهاد کبیر است و ایشان همواره بر تبلیغ و ترویج تاکید دارند.

وی افزود: بدترین دشمن نفس است که انسان را می آزارد. در این میان واژه ای در قرآن به نام جهاد کبیر آمده است. با این جهاد که نوعی جهاد علمی و نرم افزاری با دشمن است، می توان مقابله و ایستادگی کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن تلاش کرد تا با استفاده از قومیت، زبان و فرقه انقلاب را به انحراف بکشاند ولی وقتی دشمن در این جنگ مایوس شد به سراغ عراق رفت و این کشور را بر علیه ایران تحریک کرد.

وی یاد آورشد: جنگ نابرابر تحمیلی بر علیه ایران آغاز شد و دشمن تلاش کرد تا خوزستان را که منبع نفت ایران است، هدف قرار داده و این بخش را از نقشه ایران حذف کند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: پیروزی ایران در این جنگ بار دیگر دشمنان نظام را ناامید کرد و دشمن با دست برداشتن از جنگ به سراغ تحریم های اقتصادی رفت و تلاش کرد تا از این راه ایران را از پای درآورد ولی باز ملت ایران در برابر تحریم تسلیم نشد و خم به ابرو نیاورد.

شبکه های اجتماعی از ترفندهای دشمنان به شمار می رود

خاموشی گفت: دشمن هم اکنون هم دست از نابودی نظام جمهوری اسلامی برنداشته و جنگ نرم را دارد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: در جبهه عظیم جنگ نرم با دشمنان در عرصه فرهنگی، اجتماعی و سیاسی طرف هستیم و شبکه های اجتماعی که مورد استفاده اکثر مردم است، از ترفندهای دشمنان به شمار می رود.

خاموشی تصریح کرد: دشمنان با هجمه فرهنگی خود در شبکه های فرهنگی درصدد سست کردن اعتقادات و باورهای دینی مردم هستند که در این میان مبلغین باید بر تبلیغ و ترویج فرهنگی دینی جدیت لازم را داشته باشند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور به نقش آفرینی مبلغان و حوزه‌های علمیه در ترویج و تبلیغ اسلام واقعی تاکید کرد و افزود: حوزه باید انقلابی بماند و انقلاب اسلامی به عنوان محوری‌ترین نگاه حوزوی باشد.

خاموشی گفت: باید در مقابل جنگ نرم دشمنان ما نیز یک جبهه متحد تشکیل دهیم و برای انجام این کار در این بخش ماه رمضان فرصت مناسبی است و باید از ظرفیت‌های موجود استفاده لازم را کرد.

حوزه های علمیه تقویت شود

وی بیان کرد: تهاجم فرهنگی در تضعیف نیروهای انسانی نقش مهمی دارد و  توسعه حوزه‌های علمیه و تجهیز آنها به فناوری‌های روز در مقابله با جبهه استکبار نقش بسزایی دارد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی  کشور به اهدای قرآن از سوی پوتین رئیس جمهور روسیه به مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: اهدای قرآن نشان‌دهنده این است، آنها حضور قرآن را در جهان غرب پذیرفته‌اند، ولی نزدیکی تکفیری‌ها و وهابی‌ها را نپذیرفته‌اند.

خاموشی خاطر نشان کرد: در هشت سال دفاع مقدس از دست دادن یک شخص به عنوان شهید نیز از دست دادن یک سرمایه ملی برای کشور محسوب می‌شد و  علت آن بود که امام خمینی (ره)، با خون مردم بازی نمی‌کردند.
 
وی گفت: فضای مجازی یکی از ابزارهای توسعه فرهنگ بیگانه در جامعه از سوی دشمن است و در مقابل نیز می‌توان از ظرفیت این فضا برای نشر معارف دینی و اسلامی استفاده کرد.مهر
آدرس کوتاه :