جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

فرمانده دلها - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

فرمانده دلها

فرمانده دلها


Loading the player...

مستند" فرمانده دلها " تولید سیمای مرکز زنجان می باشد.این مستند نگاهي اجمالي بر زندگي، شهید بزرگوار محمد ناصر اشتری دارد.این مستند در هفته دفاع مقدس از سیمای مرکز زنجان پخش خواهد شد.

نام و نام خانوادگی : محمد ناصر اشتری

نام پدر : صياد اله

تاريخ شهادت : 1364

عمليات : بدر

مسئوليت: فرمانده تيپ دوم لشکر 31 عاشورا

شهيد محمد ناصر اشتري فرزند صياد در سال 1341 در شهرستان زنجان در خانواده اي مذهبي و متعهد چشم به جهان گشود دوره ابتدايي را در دبستان خاقاني و دوره راهنمايي را در مدرسه راهنمايي انوري به پايان رساند. به جهت اين‌كه علاقه زيادي به كارهاي فني داشت در سال هاي 54 و 55 در هنرستان صنعتي در رشته اتومكانيك مشغول به تحصيل شد . اواخر تحصيلات او مصادف با شروع انقلاب شكوهمند اسلامي بود. وي ضمن تحصيل و كار پا به پاي مردم در تظاهرات و راهپيماييها و ديگر مراسمات اعتراض آميز عليه رژيم ستم شاهي شركت مي نمود تا اينكه در سال 59 موفق به اخذ ديپلم گرديد. از نكات بارز اخلاقي ايشان از همان كودكي حمايت از مستضعفان و ايستادگي در مقابل زورگوئي هاي ديگران بود. شهيد محمد ناصر بدون اينكه خانواده اش اطلاعي داشته باشد همراه عده اي از دوستان خود عليه رژيم طاغوتي فعاليت مي كرد و بيشتر در جلسات مذهبي شركت مي كرد . بعد از پيروزي انقلاب اسلامي فعاليت هاي خود را مدتي در جمهوري اسلامي ادامه داد و بعد از فرمان امام مبني بر تاسيس بسيج مستضعفان وارد ان نهاد مقدس و مردمي گرديد.

 با شروع جنگ تحميلي براي نبرد با دشمن متجاوز به جبهه هاي حق عليه باطل در جنوب گشور شتافت براي اولين بار با تعداد اندكي از همرزمان خود در سال 1360 به منطقه دارخوئين اعزام و به عضويت رسمي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در آمد از زماني كه پا به عرصه جهاد و شهادت نهاده بود با حضور مداوم خود در جبهه ها با مسئوليت هاي مختلف در عمليات هايي همچون شكستن حصر آبادان ، بيت المقدس ، فتح المبين ، رمضان ، محرم ،  والفجر مقدماتي ، والفجر4 ، خيبر و بدر توانست ماموريت هاي محوله را به نحو احسن انجام دهد و دين خود را نسبت به اسلام و انقلاب اسلامي اداء نمايد . شهيد اشتري پس از سال ها تلاش و مجاهدت سر انجام در عمليات پيروزمندانه بدر به همراه قافله سالار عاشورائيان شهيد مهدي باكري به آرزوي خويش رسيد و به فيض بي بديل شهادت نائل آمد.

)مدتي به عنوان مسئول گروهان در جبهه هاي جنوب مشغول خدمت بوده است.

2) از دي ماه سال 1360 تا پايان ماه 1361 معاون گردان به تكليف الهي خود مشغول بوده است

3) از آبان ماه 1361 تا فروردين 1363 به عنوان فرمانده گردان در لشكر ا7 علي بن ابيطالب و مدتي هم در همين لشكر مسئول آموزش نظامي بوده است .

4) از فروردين سال 1363 تا شهادت به عنوان فرمانده تيپ دوم لشكر 31عاشورا منصوب و در اين سمت نيز از خود رشادت ها و شجاتها نشان داده است .

خاطره اي از برادر شهيد:

روزي با ماشين شخصي خودمان وقتي كه مي رفتيم پيرمردي را شهيد سوار كردند تا به مقصدشان برسانند وقتي كه شهيد پيرمرد را به مقصدش رساند و پيرمرد پياده شد خواست كه كرايه پرداخت كند شهيد گفت: پدر جان اين ماشين كرايه هاي نيست عوض كرايه دعا به جان امام بكنيد.ايشان علاقه ي به امام و خانواده شهدا داشتند.شهيد دقت زيادي در حفظ بيت المال داشتند من يادم مي آيد وقتي از جبهه با ماشين سپاه مي آمدند بعد از اينكه ماشين را سرويس كامل مي كردند به پاركينگ سپاه مي بردند و تا موقعي كه باز عازم جبهه شوند به هيچ عنوان از وسيله نقليه دولتي استفاده شخصي نمي كردند.

قسمتی از وصیت نامه شهید شهيد:

خدايا تو خود مي داني كه فقط رضاي تو ما را وادار به تحمل سختي ها مي كند، ما در راه رسيدن به تو مي بايست در شعله هاي فروزان عشق آب ديده شويم.

اميدورام كه بعد از اين هم با عنايت خاص خداوند كه دراين راه قدم گذاشته ايم ادامه راه را برويم و از آنهايي نباشيم كه بريده و در ميان راه مانده اند.

برادران و  اي عزيزان مي بينيد كه ما شاهد توطئه هاي گوناگون و روز بروز ابر قدرتها هستيم لحظه اي درنگ باعث سرافكندگي اسلاو و رواج و گسترش فساد اخلاقي مي شود و دوباره سايه ابر قدرت ها و حكومت هاي دست نشانده بر ميهن عزيزمان دراز مي شود .

انسان بايد در همه مراحل زندگيش بايد برنامه اي براي حفاظت و حسابرسي اعمالش داشته باشد .

 شادی روحش صلوات...

 

سال تولید: 1393

تهیه کننده و نویسنده: سید یعقوب شبیری

کارگردان: نادر پناه زاده

تصویربرداران: محمد تقی سپهری-سعید حسنی

دستیار تصویربردار: محسن کرمی-علیرضا بیات-احمد آقاجانلو-فرزاد نظری

صدابردار: حسن دهقانپور

دستیار صدا: بابک نجفی

تدوین: حسین نجفی

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.