جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

عقل سرخ - نمایش محتوای صدا

 

 

عقل سرخ

عقل سرخ


Loading the player...

نمایش رادیویی "عقل سرخ" تولید  صدای مرکز می باشد. این نمایش رادیویی براساس زندگی شیخ شهاب الدین سهروردی(شیخ اشراق) در صدای استانی مرکز زنجان تولید شده است.

در این نمایش رادیویی بخشی از زندگی شیخ شهاب الدین سهروردی ترسیم شده است. حکمران حلب شخصی بنام ملک ظاهر است که او با عالمان و دانشمندان روابط حسنه ای دارد و با آنان همراه و همفکر است .خبر می آید که جوانی به تازگی وارد شهر حلب شده که در فلسفه و حکمت بسیار تبحر دارد .نام او شهاب الدین یحیی سهروردی است. او زاده قریه ای به نام سهرورد است و در مباحثات عرفانی و فلسفی سرآمدهمگان است.ملک ظاهر بسیار مشتاق ملاقات با شیخ اشراق می شود و میهمانی ترتیب داده تا همه ی دانشمندان و عالمان در ان جمع شوند، در این میهمانی همه به علم و معرفت شیخ اشراق پی می برند و ملک ظاهر حامی و پشتیبان او نی شود. ملک ظاهر در همسایگی خود خانه ای برای شیخ اشراق تهیه می کند.

کم کم عالمان و دانشمندان به روابط حسنه شیخ اشراق و پادشاه حسادت می کنند. در این حسادت به جایی می رسند که شیخ را به کفر محکوم می کنند و با تهمت های نا بجا و ناروا وزیر و دربار را قانع می کنند تا نامه ای به پدر شاه بنویسند و حکم اعدام شیخ اشراق را بگیرند.

تا اینکه....

تاریخ تولید: 1394

نوسنده: غلامرضا مهدیون

بازیگران: داوود خیبری - غلامرضا مهدیون - مظفر ترابی - محبوبه نوری - فاطمه بیات - فیاض حاجیلو - حمید رضا بازرگانی

صدابردار و افکتور: مرتضی کاظمی

کارگردان: محبوبه نوری

تهیه کننده: فیاض حاجیلو

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.