جهش تولید | جمعه، ۲۶ دی ۱۳۹۹

ضرورت آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان زنجانی در زمینه تغذیه سالم - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان زنجانی در زمینه تغذیه سالم

شناسه : 117045328

ضرورت آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان زنجانی در زمینه تغذیه سالم


زنجان

زنجان

ضرورت آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان زنجانی در زمینه تغذیه سالم

 مجید فرخی در حاشیه نواخته شدن زنگ سلامت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مدرسه بهترین زمان برای آموزش امور سلامت به دانش‌آموزان است.

وی با اشاره به اینکه دانش‌آموزان به عنوان نسل آینده‌ساز کشور هستند، تصریح کرد: این افراد می‌توانند آموزه‌های خود در مدارس را به خانواده و جامعه انتقال دهند.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به اهمیت هفته سلامت و اجرای برنامه‌های مختلف در مدارس خاطرنشان کرد: هفته سلامت فرصت مناسبی برای افزایش همکاری‌های دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش در راستای آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان است.

فرخی با اشاره به تاثیر فراوان تغذیه بر سلامت افراد تاکید کرد: باید افراد نسبت به موضوع اهمیت تغذیه سالم آگاهی‌یافته و نسبت به آن حساس شوند.

وی از دانش‌آموزان خواست اهمیت رژیم غذای مناسب، نحوه تامین غذا و آداب تغذیه را جدی بگیرند و ادامه داد: توجه به سلامت غذا باید در همه مراحل تولید تا استفاده از مواد غذایی رعایت شود.

فرماندار شهرستان زنجان بر استفاده از علوم جدید در تولید مواد غذایی تاکید کرد و گفت: باید از روش‌های علمی و تحقیقاتی در مراحل مختلف کاشت تا برداشت استفاده شود.

فرخی با اشاره به تاثیر دولت در پیشگیری از خطرهای غذای ناسالم عنوان کرد: دولت در قالب سیاست‌هایی در دانشگاه علوم پزشکی اقدامات آموزشی انجام می‌دهد.

فرماندار زنجان استفاده بی‌رویه از کود‌های شیمیایی و سموم در محصولات کشاورزی را از عوامل بیماری‌های بلند‌مدت و کوتاه‌مدت در بدن انسان دانست و اضافه کرد: آلودگی آب‌های سطحی و زیرزمینی نیز می‌تواند باعث بیماری در افراد شود.فارس

آدرس کوتاه :