جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

صدور 1400 کارت شناسایی برای هنرمندان زنجانی - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور 1400 کارت شناسایی برای هنرمندان زنجانی

شناسه : 58601456

صدور 1400 کارت شناسایی برای هنرمندان زنجانیلطیف کریمی‌سوره اظهار داشت: طی هشت ماه سال‌جاری 966 نفر از هنرمندان و صنعتگران صنایع‌دستی استان زنجان بیمه شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه یک‌هزار و 400 کارت شناسایی برای هنرمندان استان زنجان صادر شده است، خاطرنشان کرد: این کارت‌ها شامل پروانه مشاغل خانگی در زمینه صنایع‌دستی نیز می‌شود.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 100 واحد کارگاهی فعال در استان زنجان وجود دارد، تصریح کرد: این کارگاه‌ها در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی از جمله گیوه‌دوزی، چاروق‌دوزی، معرق‌کاری، مصنوعات چرمی، سفالگری، چاقو، ملیله‌سازی و مسگری فعالیت می‌کنند.

وجود 2300 نفر هنرمند در زنجان

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 2 هزار و 300 نفر از هنرمندان استان زنجان در زمینه‌های مختلف صنایع‌دستی فعال هستند، ادامه داد: آبگینه، بافته‌های داری، پوشاک سنتی، رو دوزی‌های سنتی، صنایع‌دستی فلزی، طراحی سنتی، سفال، سرامیک، صنایع چرمی و صنایع‌دستی سنگی رشته‌های فعال صنایع‌دستی در استان به شمار می‌روند.

کریمی‌سوره یادآور شد: 10 رشته مذکور صنایع‌دستی در استان زنجان در قالب خانگی و کارگاهی فعال هستند.

وی با تاکید بر اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان زنجان مقرر بود دوره‌های آموزشی صنایع‌دستی در سال‌جاری برای 2 هزار نفر در استان برگزار شود، ادامه داد: این برنامه در حال حاضر به مرحله مناقصه رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته یک‌هزار و 800 نفر از افراد در مرحله نخست مورد آموزش قرار می‌گیرند.(فارس)

آدرس کوتاه :