سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

صدور بیش از 7 هزار کارت پروانه مهارت ساختمان در زنجان - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور بیش از 7 هزار کارت پروانه مهارت ساختمان در زنجان

شناسه : 58035631

صدور بیش از 7 هزار کارت پروانه مهارت ساختمان در زنجانصدور بیش از 7 هزار کارت پروانه مهارت ساختمان در زنجان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: سال گذشته بیش از 7 هزار فقره کارت پروانه مهارت ساختمان برای کارگران ساختمانی استان صادر شده است.

قاسم صیادی اظهار کرد: در سال گذشته به منظور تعیین صلاحیت فنی متقاضیان شرکت‌کننده در آزمون حرفه‌های مختلف صنعت ساختمان، از بین 7 هزار و 530 نفر شرکت‌کننده در 48 حرفه مختلف مربوط به صنایع ساختمان پس از برگزاری و اخذ آزمون عملی 7 هزار و 30 نفر قبول و موفق به دریافت کارت پروانه مهارت از این اداره شدند.

وی، ادامه داد: حرفه کارگر عمومی سفت‌کاری به تعداد 3 هزار و 123 نفر بیشترین متقاضی و قبول شده را داشته و حرفه کاشی‌کاری به تعداد چهار نفر کم‌ترین شرکت‌کننده را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان خاطر‌‌نشان کرد زنجان با هزار و 901 نفر بیشترین و شهرستان ایجرود با 166 نفر کمترین متقاضی و قبول شده را داشته است.

وی ،گفت: برای بالا بردن مهارت فنی و توانمند‌سازی این افراد در بخش‌های مختلف ساخت و ساز، در همه مراکز تابعه نسبت به برگزاری و اجرای دوره‌های آموزشی در اکثر حرفه‌های مربوط به صنعت ساختمان به صورت کوتاه‌مدت اقدام شده است که پس از اتمام دوره ، افراد مورد سنجش و ارزشیابی قرار گرفتند.(فارس)

آدرس کوتاه :